پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۰

به گزارش ایرنا، ˈمحمود سلطانی زادهˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از تلاشگران نمونه عرصه صنعت و معدن استان کرمان، افزود: لایحه حمایت…

به گزارش ایرنا، ˈمحمود سلطانی زادهˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از تلاشگران نمونه عرصه صنعت و معدن استان کرمان، افزود: لایحه حمایت از تولید با 42 ماده تقدیم مجلس شده است که می تواند کمک بزرگی در انجام ماموریت های حوزه اقتصادی باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت در 300 روز فعالیت خود، کارهای بزرگی انجام داده است، اظهار کرد: تورم و رکود از جمله مشکلات پیش پای دولت بوده که در 10 ماه اخیر با توجه ویژه به رونق تولید، برای بهبود فضای اقتصادی کشور اقدام شده است.

وی ادامه داد: سال 91 رشد صنعتی کشور منفی 10.9 بوده که این میزان در اسفند 92 به صفر رسیده و پیش بینی می شود در بهار امسال رشد داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان خاطرنشان کرد: برنامه های دولت برای بخش تولید بیانگر آن است که بهبود فضای اقتصادی از مسیر رونق تولید خواهد گذشت.

وی به تدوین راهکارهای تامین مالی بخش خصوصی به عنوان یکی از معضلات بزرگ بخش تولید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: برای رونق تولید اقتصادی امسال به 150 هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز داریم که کالاهایی به ارزش 600 هزار میلیارد تومان را در کشور تولید کنیم.

سلطانی زاده افزود: سال گذشته 29 درصد تسهیلات بانکی در اختیار تولید و بیش از 50 درصد در اختیار بخش خدمات قرار گرفت که این روند نیاز به اصلاح دارد.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم صنعت تولید ما به واردات وابسته است و برای این بخش به تسهیلات و انرژی نیاز داریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، با اشاره به پیشنهادات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل تامین منابع مالی واحدهای تولیدی، بیان کرد: استفاده از 50 درصد تسهیلات بانکی برای بخش تولید، اختصاص سه درصد از سپرده قانونی بانک ها برای تامین منابع مالی بنگاه ها، پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه ملی، انتشار گواهی سپرده ویژه و سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در کشور از جمله این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: با این راهکارها می توان حدقل 70 هزار میلیارد تومان از 150 هزار میلیارد تومان مورد نیاز بنگاه های اقتصادی کشور را تامین کرد.

وی یادآور شد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه بازار صادراتی بیش از 12 پیشنهاد را در هیات دولت مطرح کرده که کمیسیون اقتصادی در حال بررسی آنهاست.

سلطانی زاده با اشاره به جدیت دولت در اجرای بسته حمایتی از تولید، گفت: برنامه مالیاتی دولت برای سال جاری و تشویق سرمایه گذاران نیز تدوین شده است که امیدواریم بزودی اجرایی شود.

وی با تاکید بر این که دولت به دنبال سرکوب و پایین نگه داشتن قیمت ها نیست، اظهار کرد: هر واحد باید تعدیل هایی را در بخش های مختلف تولید صورت دهد و امیدواریم با برنامه جامع مالیاتی، مالیات از تولید به مصرف منتقل و از فرار مالیاتی مودیان بزرگ جلوگیری شود.

وی لغو قوانین مخل تولید را از دیگر کارهای دولت در عرصه توسعه اقتصادی دانست و گفت: اگرچه این کار زمان بر است اما در این مدت تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده است.

در این آیین از واحدهای برتر صنعتی و معدنی، پیشکسوتان منتخب بخش صنعت و معدن، واحدهای تحقیق و توسعه نمونه، مکتشف نمونه معدنی، چهره منتخب دانشگاه فعال در بخش صنعت و معدن، ورزشکاران منتخب بخش صنعت و معدن، خانواده شهدای فعال در بخش صنعت و معدن و طرح های منتخب نمونه تقدیر شد.ک/2

7440/8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.