جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان،…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: فلسفه روزه پرداختن به درون و خودسازی معنوی است و باید به اصلاح درون در این ماه بیشتر توجه کنیم.

وی در ادامه بر لزوم پرداخت به موقع مالیات تاکید کرد و افزود: با پرداخت به موقع مالیات، دولت می تواند خدمات بهتری ارائه دهد و همچنین دستگاه های اجرایی باید نسبت به پرداخت بدهی های خود توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: در استان هرمزگان ادارات و مجموعه های دولتی هستند که بدهی زیادی در زمینه برق دارند و پول برق خود را پرداخت نکرده اند که در فصل گرما، پرداخت به موقع بدهی برق می تواند از نوسانات برق در استان جلوگیری کند.

نعیم آبادی تصریح کرد: پرداخت به موقع مالیات و بدهی ها نقش بسیار مهمی در تحقق اقتصادی مقاومتی دارد و اقتصاد مقاومتی به معنای عدم وابستگی اقتصاد به نفت است.

وی همچنین با اشاره به روز شهرداری ها و دهیاری ها به مشکل ترافیک در شهر بندرعباس اشاره کرد و بیان داشت: برای رفع این مشکل می توان در بندرعباس تاکسی دریایی راه اندازی کرد و متاسفانه ما از ظرفیت های دریا آنگونه که باید بهره نمی بریم و از آب روان برای روان سازی مشکلات استفاده نمی کنیم.

امام جمعه بندرعباس همچنین روز ادبیات کودک و نوجوان را گرامیداشت و افزود: باید داستان های قرآنی را در قالب ادبیات کودک نگارش کنیم تا مفاهیم و آموزه های دینی به کودکان منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.