چهارشنبه، ۰۴ دی ۹۸ - ۰۴:۲۷
تاکسی هوایی اسنپ

تاکسی هوایی اسنپ در حالی قرار است با برنامه ریزی های انجام شده شروع به فعالیت کند که این خدمت تنها در شرایط…

تاکسی هوایی اسنپ در حالی قرار است با برنامه ریزی های انجام شده شروع به فعالیت کند که این خدمت تنها در شرایط خاص ارائه خواهد شد. در این مطلب از میهن پست این خبر را بررسی خواهیم کرد.

تاکسی هوایی اسنپ شاید تصمیمی بسیار بلند پروازانه برای این شرکت حمل و نقل اینترنتی باشد. چراکه هنوز هم شرکت های حمل و نقل جهانی همچون اوبر در فکر راه اندازی این خدمت هستند و با چالش های آن دست و پنجه نرم می کنند.

از آن‌ جایی‌ که مساله حمل‌ونقل همیشه یکی از مهم‌ترین موضوعات مردم بوده و هست، هر راه‌کار تازه‌ای که بتواند باری از دوش سختی‌های موجود بردارد و شیوه رسیدن از مبدا به مقصد را بهینه کند، مورد استقبال قرار می‌گیرد.

اسنپ بعد از خدمت‌رسانی به مردم در راستای ارائه سرویس‌های امن و در دسترس در قالب تاکسی و موتور، حالا برای جابه‌جایی مسافران در شرایط ضروری بنا دارد سرویس هوایی راه‌اندازی کند.

این سرویس به طور ویژه به منظور تسهیل رفت‌وآمد کسانی که در شرایط خاص لازم است در کمترین زمان به شهر دیگری برسند، راه‌اندازی خواهد شد و مهارت‌های عمومی ایران را در حوزه صنعت و خدمات هوانوردی به شدت ارتقا می‌دهد.

در حال حاضر تیم استراتژی و تحقیقات بازار اسنپ با همکاری متخصصان این حوزه در حال بررسی زیرساخت‌های موجود و سنجش شرایط لازم هستند.

تاکسی هوایی اسنپ

آن‌طور که میثم محمدی‌امین، عضو هیات علمی پژوهشگاه هواوفضا و مدیر گروه پژوهشی علوم هوایی می‌گوید: «بحث تاکسی‌های هوایی چند سالی هست که در کشورهای مختلف دنیا در حال بررسی و اجراست. سامانه تاکسی هوایی یا ایرتاکسی شاید اولین نمونه کاربردی وسایل هوانوردی عمومی، عمدتا هواپیماهای ۲تا۹ نفره در صنعت حمل‌ونقل مسافر باشد که در کشور ما توجه زیادی به آن نشده است.

این سامانه در سال‌های اخیر با طرح پرواز اشتراکی مبتنی بر بسترهای آنلاین شکل جدیدی به خودش گرفته و بدون‌شک با توجه به توسعه‌های فناورانه در حوزه مخابرات و ناوبری ماهواره‌ای، پهپادهای عمودپرواز با قابلیت حمل مسافر و پیشرانه‌های جت کارآمد و کم‌وزن در آینده شاهد تحول شگرفی در حوزه حمل‌ونقل هوایی خواهیم بود.

محمدی‌امین همچنین با اشاره به پتانسیل‌های موجود در ایران، درباره امکان‌سنجی راه‌اندازی این سرویس خبر می‌دهد:« ما امروز در ایران تعداد زیادی هواپیمای فوق‌سبک و خلبان آموزش‌دیده، علاقه‌مند و فعال داریم که آماده پرواز هستند.

همچنین تعداد زیادی فرودگاه کم‌ترافیک در شهرهای مختلف وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها در راستای تسهیل سفرهای فوری و کوتاه‌مدت استفاده کرد.

این هدف در مرحله اول با استفاده از هواگردهای سبک موجود در کشور قابل تحقق است و در صورت موفقیت می‌تواند با تزریق سرمایه و توسعه ناوگان گسترش پیدا کند.»

بی شک تاکسی هوایی اسنپ در صورت راه اندازی بسیار هیجان انگیز و رویایی باشد. اما باید دید این شرکت می تواند موفق به گرفتن مجوزهای لازم شود یا خیر…

[highlight]منبع: snapp[/highlight]

 

2 دیدگاه برای “تاکسی هوایی اسنپ راه اندازی خواهد شد؟”

  1. منصوری گفت:

    زیر ساخت این کار در ایران و بخصوص در تهران مهیا نیست و به نظر من فقط در حد یک ایده باقی خواهد ماند

    1. سعید ارجمندی گفت:

      بله حقیقتا زیر ساخت این پروژه بسیار مهم خواهد بود. اما اسنپ هم شرکت کوچکی نیست و باید دید تا کجا برای به نتیجه رسیدن این ایده پیش میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *