پنجشنبه، ۱۰ مهر ۹۹ - ۱۲:۵۳
تاکسی هوایی در ژاپن

تاکسی هوایی در ژاپن در حالی قرار است به زودی راه اندازی شود که مسئولان این شرکت عجله زیادی برای فراهم آوردن شرایط…

تاکسی هوایی در ژاپن در حالی قرار است به زودی راه اندازی شود که مسئولان این شرکت عجله زیادی برای فراهم آوردن شرایط آن دارند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

شرکت آلمانی ولوکوپتر در قرارداد با یک ایرلاین ژاپنی به دنبال بهره برداری تجاری ازتاکسی پرنده در ژاپن تا سال ۲۰۲۳ است. ولوکوپتر (Volocopter) که پیشتر تاکسی هوایی خود را با موفقیت در دبی، سنگاپور، فنلاند و آلمان آزمایش کرده است، توجه‌اش را معطوف ژاپن کرده و در قرار داد با «شرکت خطوط هوایی ژاپن» (Japan Airlines) از بهره‌برداری تجاری از تاکسی هوایی در این کشور در سه سال آینده خبر داده است.

ولوکوپتر می‌خواهد بوسیله تاکسی هوایی ۱۸ ملخه و تمام الکتریکی خود مسافران را بدون انتشار آلاینده‌ها و در مدت زمان کوتاه‌تر نسبت به سفرهای زمینی در شهرهای شلوغ جابجا کند. تاکسی هوایی این شرکت به گونه‌ای طراحی شده که توانایی حمل بار یا حداکثر دو سرنشین را تا مسافت حداکثر ۳۵ کیلومتر با نهایت سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

تاکسی هوایی در ژاپن

شرکت خطوط هوایی ژاپن اوایل سال جاری میلادی در ولوکوپتر سرمایه گذاری کرد و حال این دو شرکت با عقد قرارداد جدید در پی گسترش همکاری‌ها و ارائه راهکارهای حمل و نقل هوایی در شهرها و استان‌های ژاپن هستند.

یکی از اهداف شرکت ولوکوپتر ارسال تجهیزات پزشکی به مناطق دور افتاده بوده و هدف بزرگ‌تر آن ارائه خدمات نوین حمل و نقل هوایی برای حمل مسافران و بار است. ولوکوپتر بوسیله این قرارداد از تخصص ایرلاین ژاپنی در زمینه امنیت هوایی بهره خواهد برد و در همکاری با مقامات شهرها و استان‌های ژاپن و شرکت‌های محلی، تقاضا برای تاکسی‌های هوایی را ایجاد کرده و البته باید موانع سفت و سخت در مسیر تاکسی‌های هوایی را از میان بردارد.

هدف نهایی ولوکوپتر و شرکت خطوط هوایی ژاپن «بهره‌برداری تجاری از تاکسی پرنده در ژاپن در سه سال آینده» اعلام شده است.

[highlight]منبع: newatlas[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *