شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۲

دکتر سید سعید سعیدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بدین طریق 700 قلم از تجهیزات پزشکی در برنامه تحول…

دکتر سید سعید سعیدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بدین طریق 700 قلم از تجهیزات پزشکی در برنامه تحول نظام سلامت قرار گرفته است که پرداخت 10 درصدی حق بیمار را شامل می شود.

وی بیان کرد: این اقلام شامل تجهیزات پزشکی و رایج پر مصرف مورد نیاز بیماران مانند پروتزهای ارتوپدی و تجهیزات قلبی می باشند.

وی اظهار کرد:در حال حاضر بر اساس این برنامه تجهیزات پزشکی گران قیمت که بیشتر در گروههای ارتوپدی و جراحی اعصاب است، مشمول برنامه قرار دارد.

وی در خصوص تجهیزات پزشکی که خارج از لیست حمایتی است،گفت: این تجهیزات پس از بررسی در کمیته های فنی ،برای زیر پوشش قرار گرفتن آنها تصمیم گیری می شود.

سعیدی افزود: بر اساس دستور العمل برنامه تحول نظام سلامت تمامی اقدامات منجر به خودکشی اعم از خودسوزی، مسمومیت عمدی و دیگر موارد مشمول برنامه قرار گرفته اند.

به گفته وی ، همچنین بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت برخی از اقدامات جراحی از جمله توبکتومی( بستن لوله در زنان)، وازکتومی و سزارین الکتیو (با درخواست خود بیمار)از این طرح خارج شده و مشمول این برنامه نیست.

او خاطر نشان کرد: همچنین اعمال زیبایی و یا اقدامات ضرب و جرح مشمول این برنامه قرار ندارند.

مسوول دبیرخانه برنامه تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از پوشش 100 درصدی عمل های جراحی پیوند از جمله کلیه، قلب، کبد،مغز استخوان، ریه و حلزون گوش خبر داد.

سعیدی در پایان گفت: بر اساس این برنامه تمامی هزینه های مرتبط به بستری و انجام عمل جراحی بیماران به صورت رایگان صورت خواهد گرفت.

7487/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.