شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۱

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه پروژه مترو در مقطع کنونی به شدت نیازمند تزریق نقدینگی است، خواستار تسریع در تزریق…

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه پروژه مترو در مقطع کنونی به شدت نیازمند تزریق نقدینگی است، خواستار تسریع در تزریق فاینانس یک‌هزار میلیارد تومانی شرکت چینی سیتیک به این پروژه ملی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه البرز، فاطمه آجرلو، امروز(19 مهر)، در جمع خبرنگاران در محل استانداری البرز، گفت: با تبادل توافقنامه و امضاء قراردادهای مربوطه فی‌مابین طرف ایرانی و چینی، اکنون جذب فاینانس مذکور منوط به انجام پیگیری‌های بیشتر از طریق معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است که به جهت نیاز مبرم پروژه به نقدینگی، باید هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی افزود: جذب یکهزار میلیارد تومان از طریق فاینانس و انعقاد قرارداد با شرکت چینی سیتیک، دریافت مجوز انتشار یکصد میلیارد تومان اوراق مشارکت از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از طریق بانک شهر و تخصیص بخشی از منابع مالی آزاد شده ناشی از فروش اراضی بلوار جمهوری، سه راه اصلی برای ادامه روند ساخت مترو کرج است.

آجرلو خاطرنشان کرد: با قرار گرفتن متروی کرج روی ریل بهره‌برداری امکان جدیدی در ناوگان حمل و نقل عمومی ایجاد می‌شود و شاهد روان‌سازی ترافیک در شریان‌های ارتباطی شهر، کاهش هزینه سفرهای درون شهری، کاهش زمان جابه‌جایی مسافران از مبداء به مقصد، کاهش آلودگی هوا، ارتقاء سلامت جسمی و بهداشت روانی شهروندان و غیره خواهیم بود.

آجرلو در پایان گفت: با راه‌اندازی چند ایستگاه از خط دو قطار شهری، می‌توان از عواید و منابع مالی حاصل از فروش بلیت، تبلیغات محیطی و… جهت تکمیل و راه‌اندازی دیگر ایستگاه‌ها بهره برد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.