دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۷

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین، از تدوین طرح جامع گردشگری به عنوان عامل مهمی برای توسعه صنعت گردشگری استان نام…

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین، از تدوین طرح جامع گردشگری به عنوان عامل مهمی برای توسعه صنعت گردشگری استان نام برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، مرتضی روزبه در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی قزوین گفت: طرح جامع گردشگری برای استان قزوین فوق‌العاده ضروری است و یکی از ماموریت‌های اصلی رئیس جدید این سازمان، تدوین یک سند متقن و نقشه راه برای گردشگری استان است.

وی افزود: تهیه و تدوین نقشه جامع هم نباید در حد حرف باقی بماند و اگر ما به این نتیجه رسیدیم که صنعت گردشگری یکی از اولویت‌های استان است باید به همه الزامات تن دهیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از ظرفیت‌های استان برای تدوین این برنامه می‌شود باید از خود بپرسیم که قزوین که یک شهر دانشگاهی است آیا رشته مربوط به گردشگری هم دارد یا خیر و یا اینکه در آمایش قزوین برای جمعیت هدف و گردشگر استان به اندازه کافی، هتل و مراکز اقامتی داریم یا خیر؟

این مسئول تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق از کلیات عبور کرده و به جزئیات برسیم تا بتوانیم برنامه‌های خود را به صورت عملیاتی دنبال کنیم.

روزبه اظهار کرد: اگر در بخش برنامه‌ریزی و اجرای طرح جامع استان، فراهم‌سازی ابزار و وسایل و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان کوتاهی کنیم دچار کفران نعمت می‌شویم.

استاندار قزوین گفت: صنعت گردشگری می‌تواند سهم بسزایی در اقتصاد و اشتغال داشته باشد به شرطی که از کلی‌گویی عبور کرده و به مرحله عملیاتی برسیم.

این مسئول اظهار کرد: بحث گردشگری و میراث فرهنگی، یک بحث فرابخشی است و برنامه‌ها هم فقط در سایه همکاری همه دستگاه‌های ذیربط تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین برای توسعه صنعت گردشگری توضیح داد: در استان قزوین سرمایه‌های بالقوه زیادی وجود دارد ولی از این سرمایه‌ها به نحو مطلوب استفاده نکرده‌ایم و می‌توان این طور بیان کرد که خدایی که در خوزستان نفت را به وجود آورده همان خدا در اعماق زمین قزوین، آبی را با دمای بالای 60 درجه با خواص درمانی بسیار تولید کرده ولی امروز به هدر می‌رود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.