سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۴۳

استاندار همدان تکیه بر علم و تحصیل و بکارگیری علم در امور زندگی را از ضرورت‌های نظام تعلیم و تربیت خواند. به گزارش…

استاندار همدان تکیه بر علم و تحصیل و بکارگیری علم در امور زندگی را از ضرورت‌های نظام تعلیم و تربیت خواند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه همدان، “محمدناصر نیک‌بخت” روز یکم مهر در آئین بازگشایی مدارس، اظهار کرد: نوع آموزش‌ها باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان بتوانند از آموزش‌ها و علم‌آموزی‌ها استفاده کنند و آنها را به کار گیرند بنابراین باید بکارگیری علم به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

وی افزود: توجه به کسب علم و اعتقاد به مکتب اسلام و اخلاق باید در نظام تعلیم و تربیت تقویت شود تا شاهد رشد و پیشرفت جامعه باشیم.

وی ضمن آرزوی توفیق برای ارتقاء سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش، گفت: تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس فرصتی برای دانش آموزان است تا بتوانند از نحوه زندگی شهدا بهره‌مند شوند.

نیک‌بخت اضافه کرد: کشور ما سابقه تاریخی بسیار طولانی و ارزشمند در حوزه‌های مختلف دارد به گونه‌ای که تمام جهانیان ایران را مهد علم می‌دانند.

وی تصریح کرد: بسیاری از پیشرفت‌های علم و دانش، دانش‌آموزی و کسب علم در دنیا از کشور ما نشأت می‌گیرد که این مهم برای ما افتخار است.

استاندار همدان تاکید کرد: ملت ایران با رشادت‌های خود در مقابل استکبار ایستادند که نمونه‌های آن هشت سال جنگ تحمیلی و مقاومت در برابر تحریم‌هاست که از این جنگ‌ها و توطئه‌ها موفق بیرون آمدیم که همگی نشأت گرفته از رشادت ملت ایران و اعتقاد و باور آنهاست.

وی ادامه داد: ملت ایران در برابر استکبار تسلیم نشدند و در شرایط سخت اقدام به ابداع، افزایش تولید و سازندگی رفتند.

استاندار به پروژه مهر در سال جاری اشاره و اظهار کرد: با توجه به کم‌آبی در کشور موضوع “چگونه از آب سرزمین محافظت کنیم” به عنوان پروژه مهر ویژه دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که دانش‌آموزان باید در این عرصه وارد شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *