چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۶:۳۱

استاندار یزد با اشاره به تاثیر مستقیم مشکلات اقتصادی در بحث ازدواج و ولادت، اظهار کرد: رونق زمینه‏‏های کسب و کار را در…

استاندار یزد با اشاره به تاثیر مستقیم مشکلات اقتصادی در بحث ازدواج و ولادت، اظهار کرد: رونق زمینه‏‏های کسب و کار را در جامعه، اشتغالزایی و ارائه مشاوره مناسب و هدفمند به جوانان منجر به افزایش نرخ ازدواج و ولادت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “سیدمحمد میرمحمدی ” در چهلمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با موضوع ازدواج در سالن زنده یاد حمیدیا برگزار شد، با اشاره به آمارها و گزارشات ارائه شده در زمینه مباحث مربوط به ازدواج و طلاق و سن ازدواج جوانان در استان عنوان کرد: مهمترین بحث در بررسی و ارائه آمارهای این چنینی، تحلیل این آمارها و احصاء دلایل شکل‏‏‌گیری و نوسانات موجود در آمارهای ارائه شده است چرا که دلایل متعدد و گوناگونی در بطن این آمارها نهفته که باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

وی مشاوره پیش از ازدواج را امری ضروری در راستای درک بهتر زوجین جوان دانست و سپس با تاکید بر مشاوره پس از ازدواج برای جوانان، گفت: بسیاری از مواردی که منجر به طلاق می‎‎شود، به دلیل عدم آموزش‌های لازم قبل از ازدواج است که باید با مشاوره صحیح برطرف شود.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان تصریح کرد: اگر بتوانیم بر اساس آمار موجود، به مشکلات پی ببریم و بدانیم که به عنوان مثال در این سال‌ها چه عواملی اسباب کاهش طلاق یا رشد آن بوده می‎‎توانیم برنامه‏‏‌ریزی مناسب‏‏‌تری برای مقابله با چنین مشکلاتی داشته باشیم.

وی ایجاد درک تفاوت ماهیت زندگی مجردی با متاهلی برای زوج‏‏‌های جوان را یکی دیگر از مباحثی دانست که باید در مشاوره‎‎های پیش از ازدواج لحاظ شود و تاکید کرد: در بررسی مبانی آماری، حتما باید راهکارهای درمان معضلات شناسایی شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

میرمحمدی با اشاره به تاثیر مستقیم مشکلات اقتصادی در بحث ازدواج و ولادت، خاطرنشان کرد: اگر زمینه‏‏‌های کسب و کار را در جامعه رونق دهیم و موجبات اشتغالزایی هر چه بیشتر را فراهم آوریم و همچنین ارائه مشاوره مناسب و هدفمند به جوانان را مد نظر قرار دهیم‎‎، به افزایش نرخ ازدواج و ولادت کمک کرده‏‏‌ایم.

عالی‎‎ترین مقام اجرایی استان در ادامه با اشاره به نقش سمن‎‎ها در زمینه ارائه مشاوره و تسهیل در امر ازدواج در جامعه گفت: در همه زمینه‎‎ها هر چه نقش انجمن‎‎های مردم نهاد قوی‎‎تر باشد، جامعه ما سالم‎‎تر است.

میرمحمدی با اشاره به پایداری بیشتر ازدواج‌ها در مناطق روستایی اظهار کرد: در مناطق روستایی از آنجا که پیوند میان والدین با زوج‎‎های جوان همچنان حفظ شده و قرابت بیشتری مابین آنها وجود دارد، والدین نقش مشاوران را نیز ایفاء می‌کنند و همین امر در کاهش طلاق و تداوم ازدواج موثر است.

استاندار یزد سپس از مراکز دانشگاهی استان خواست تا با همکاری سازمان ثبت احوال استان، نسبت به هدایت پایان‎‎نامه‎‎های دانشجویان در مسیر انجام تحقیقات و پژوهش‌های لازم در موضوع ازدواج‎‎، طلاق و ولادت اقدام کنند و امور تحقیقاتی و پژوهشی در این زمینه را گسترش دهند.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان در پایان خطاب به همه مدیران و مسئولان دستگاه‎‎های دولتی استان خواست تا در ارائه برنامه‎‎های خود، همواره بر محوریت برنامه‏‏‌هایی تاکید داشته باشند که موجب پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت می‎‎شود و از ارائه برنامه‌‏‏هایی که مابین مردم و خدمتگزارانشان در دستگاه‏‏‌های دولتی فاصله می‏‏‌اندازد، خودداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *