سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۷

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین گفت: بهره‌مندی از ظرفیت جامعه محلی و مشارکت مردم برای ساماندهی دریاچه اوان امری مهم و ضروری…

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین گفت: بهره‌مندی از ظرفیت جامعه محلی و مشارکت مردم برای ساماندهی دریاچه اوان امری مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه قزوین، چهارمین جلسه کارگروه میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با حضور منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار، امید علی پارسا معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری، مسعود نصرتی شهردار قزوین، محمد علی حضرتی‌ها مدیر کل میراث فرهنگی و سایران مدیران دستگاه‌های اجرایی عضوکار گروه برگزار شد.

امیدعلی پارسا، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین در خصوص واگذاری فاز اول اجرای طرح ساماندهی دریاچه اوان به ساکنین منطقه و تعاونی‌ها اظهار کرد: یکی از محورهای مهم گردشگری طبیعی استان دریاچه اوان واقع در منطقه الموت است که برای ساماندهی و مدیریت آن باید دستگاه‌های دولتی با حمایت بخش خصوصی و مردم محلی همکاری و مشارکت کنند تا از انحصاری شدن طرح جلوگیری شود.

وی افزود: برای موفقیت در اجرای پروژه و تسریع در روند آن تقویت تعاونی‌های محلی و توانمندسازی مردم بومی امری ضروری به نظر می‌رسد.

پارسا با تاکید بر توسعه مناطق گردشگری با در نظر گرفتن منافع ساکنین این منطقه تصریح کرد: توسعه در هر نقطه‌ای از دنیا با در نظر گرفتن نفع و سود ساکنین آن منطقه معنا می‌یابد و در منطقه اوان نیز باید هر قسمتی از پروژه که دارای سود بیشتر و هزینه کمتری است به ساکنین منطقه و تعاونی‌های محلی سپرده شود تا با اعتماد به جامعه محلی شاهد موفقیت بیشتر و جلوگیری از به وجودآمدن موانع احتمالی در اجرای پروژه باشیم.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری قزوین، در ادامه با اشاره به محدودیت‌های اعتباری دولت در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اضافه کرد: در شرایط کنونی که دولت با محدودیت‌های اعتباری فراوانی روبرو است استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سرمایه‌گذاران و حرکت به سوی مشارکت مردمی برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام کاملا منطقی بوده و طرح ساماندهی اوان نیز با محوریت مشارکت می‌تواند به انجام برسد.

وی در پایان خواستار تعامل و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه برای تقویت تعاونی‌های محلی منطقه شد و ادامه داد: برای اجرایی شدن طرح در راستای استفاده از جامعه محلی می‌توان فاز اول طرح ساماندهی دریاچه اوان را به پروژه‌های کوچک‌تر تقسیم و اولویت اجرای هر بخش را با در نظر گرفتن توانمندی جامعه محلی به مردم واگذار کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *