پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۳

نوبو کیشی، معاون ارشد پارلمانی وزیر خارجه ژاپن که به منظور رایزنی و تبادل نظر با مقامات کشورمان از تاریخ 19 تا 21…

نوبو کیشی، معاون ارشد پارلمانی وزیر خارجه ژاپن که به منظور رایزنی و تبادل نظر با مقامات کشورمان از تاریخ 19 تا 21 خردادماه 1393 به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف با استقبال از تلاش‌های دولت ژاپن به رهبری آبه در جهت بسط و گسترش مناسبات در زمینه‌های مختلف، توضیحاتی پیرامون روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان با اعضای 1+5 ارائه کرد و بر ضرورت توجه به حقوق هسته‌ای کشورمان از سوی طرف مقابل تأکید کرد.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در زمینه ارتقای سطح روابط دوجانبه به مقام ژاپنی اعلام کرد.

طرف ژاپنی در این دیدار، پیام کتبی شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن خطاب به روحانی، رییس‌جمهور کشورمان متضمن اراده دولت ژاپن بر توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مورد علاقه دو طرف را به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد.

در این دیدار طرف ژاپنی، تمایل دولت ژاپن برای گسترش مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را ابراز کرد.

وی در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های دولت روحانی در جهت ایجاد فضای اعتماد بین‌المللی و اتخاذ رویکرد جدید در سیاست خارجی کشورمان، خواستار تداوم این روند از سوی جمهوری اسلامی ایران شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.