سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۸

معاون امور عمرانی استانداری ایلام بر انجام آزمایش ژئوتکنیک در مکان‌های با تراکم زیاد برای ساختمان‌سازی تأکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

معاون امور عمرانی استانداری ایلام بر انجام آزمایش ژئوتکنیک در مکان‌های با تراکم زیاد برای ساختمان‌سازی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، مهندس شاپور پولادی در جلسه شورای فنی استان با بیان اینکه طرح پهنه‌بندی زلزله در شهرستان‌های استان انجام می‌گیرد، اظهارکرد: آزمایشگاه مکانیک خاک استان مؤظف است حداکثر تا 29 شهریورماه نسبت به برآورد هزینه پهنه‌بندی زلزله در مراکز شهرستان‌های استان اقدام و نتیجه را به دبیرخانه شورای فنی اعلام کند.

وی افزود: با توجه به شرایط پیش آمده در مناطق زلزله‌زده استان بر ضرورت دقت کلیه عوامل طراح و ناظر در انجام ساختمان‌های بخش مسکونی و اداری تأکید و خواستار رعایت نقشه و مشخصات اجرایی تأیید شده توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخش ساختمان‌های خصوصی شد.

پولادی با ارائه گزارشی از وضعیت زلزله اخیر در شهرستان آبدانان اعلام‌کرد: حداکثر ظرف مدت 10 روز آینده کمیته فنی متشکل از نمایندگان شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل استاندارد، آزمایشگاه مکانیک خاک، دفتر فنی استانداری و دیگر دستگاه‌های کنترل کننده با حضور با طراح، ناظر، کارفرما، برگزار شود و بررسی جامع و کاملی از وضعیت رعایت اصول فنی خصوصا در بحث ساختمان‌های مسکن مهر شهر آبدانان اعم از طراحی و عملیات اجرایی اقدام شود.

معاون امور عمرانی استانداری ایلام ادامه داد: بعد از بررسی کارشناسی ساختمان‌های مسکن مهر توسط کمیته فنی گزارش تحلیلی از عوامل خسارت تهیه و تحویل مراجع قضایی برای تصمیم‌گیری و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای برخورد، متخلفان داده خواهد شد.

وی در پایان برای تسریع در بهسازی مناطق آسیب‌دیده از زلزله خواستار همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، شهرداری‌های منطقه و سازمان نظارم مهندسی ساختمان استان شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *