شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۵

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه ویژه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل توسط دستگاه‌های اجرایی…

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه ویژه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل توسط دستگاه‌های اجرایی دولتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی افضلی‌فرد در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل با تاکید بر مطلب فوق افزود: با توجه به اینکه بنده با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حکم رئیس مجلس به عنوان ناظر کارگروه اشتغال استان معرفی شده‌ام و مسائل اشتغال استان را پیگیری می‌کنم، انتظار دارم جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل نیز در این موضوع نقش موثری داشته باشد.

وی با اشاره به عضویت خود در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و فعالیت در کمیته سیاسی این کمیسیون، تصریح کرد: نهاد ریاست جمهوری، وزارت کشور، وزارت دفاع و وزارت امور خارجه در حوزه فعالیت‌های این کمیته است که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای توسعه استان و جهاددانشگاهی استفاده کرد.

افضلی‌فرد فعالیت جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در بحث درمان ناباروری را بسیار ارزشمند دانست و افزود: با حمایت ویژه بخش دولتی می‌توان فعالیت‌های این مرکز درمانی را توسعه داد و شاهد آغاز فعالیت بخش سلول‌درمانی نیز بود.

در ادامه دکتر رامز نصیری صالح، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل نیز به بازدید مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از مرکز درمان ناباروری قفقاز اشاره و اظهار کرد: دکتر فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز یک مورد جراحی پانکچر فولیکول و مراحل آماده سازی اووسیت‌های بیمار و میکرواینجکشن را نیز مشاهده نمود و حمایت از توسعه مراکز درمان ناباروری را در راستای سیاست‌های جمعیتی نظام حائز اهمیت دانست.

وی از برنامه‌ریزی دفتر اشتغال جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل برای برگزاری دوره‌های کاراآفرینی و اشتغال در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: جهاد دانشگاهی اردبیل این آمادگی را دارد که به عنوان بازوی اجرایی یاری‌گر دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی، کارآفرینی و برگزاری همایش‌ها باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل خاطرنشان کرد: اگر جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل همانند واحدهای سایر استان‌ها هر سال از ردیف‌های ملی مورد حمایت قرار گیرد با همین ساختار فعلی می‌توانیم جذب نیرو نیز داشته باشیم اما تاکنون هیچ بودجه استانی‌ای جهت تجهیز و انجام پروژه‌های عمرانی به این واحد اختصاص نیافته است.

نصیری صالح افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی می‌تواند از دستگاه‌های اجرایی استان کمک بگیرد، همان‌طور که در سایر استان‌ها نیز مبالغ کلانی در قالب تجهیز امکانات، ساخت و سازهای عمرانی و توسعه مراکز رشد به جهاد دانشگاهی اختصاص می‌دهند، امیدوارم با رویکرد علمی دولت یازدهم و عنایت خاص استاندار دولت تدبیر و امید شاهد شکسته شدن این طلسم باشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان با اشاره به تعاملات مطلوب جهاد دانشگاهی با دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و ادارات کل شیلات، آب منطقه‌ای، جهادکشاورزی، سازمان محیط زیست و سایر سازمان‌ها خاطرنشان کرد : با توجه به حل نشدن مشکل فضای فیزیکی مرکز درمان، نتوانسته‌ایم بخش سلول‌درمانی را نیز به مجموعه حاضر اضافه کنیم و امیدواریم با اختصاص فضای مناسب نسبت به افتتاح بخش تحقیقات سلولی و سلول‌درمانی اقدام کنیم.

در پایان این نشست افضلی‌فرد، نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل قول مساعد داد و خواستار تعامل فی مابین شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.