دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۹

نماینده مردم شهرستان خاش به همراه شماری از اعضاء شورای اداری این شهرستان از مناطق روستایی و عشایری علی‌آباد، کلچات و روستای اسماعیل‌آباد…

نماینده مردم شهرستان خاش به همراه شماری از اعضاء شورای اداری این شهرستان از مناطق روستایی و عشایری علی‌آباد، کلچات و روستای اسماعیل‌آباد از توابع بخش مرکزی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، حمید رضا پشنگ بر ضرورت پیگیری و بررسی مشکلات جامعه عشایری و روستاییان این منطقه تاکید کرد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید ظرفیت‌های خوبی برای پیشرفت و توسعه منطقه فراهم آمده است.

نماینده خاش با قدردانی از حمایت‌های مسئولان در دولت یازدهم از نیروهای پر تلاش بومی گفت: در شهرستان خاش استفاده از نیروهای جوان، پویا، روشنفکر، آگاه بر تمام مسائل و افرادی با تجربه، پخته، کارآزموده و دارای فکر و ایده‌ی نو روی کار آمده‌اند که این امر قابل تقدیر است.

در ادامه بخشدار مرکزی شهرستان خاش نیز از بخش مرکزی بعنوان یک بخش مهم و استراتژیک که دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای بوده و جای زیادی برای رشد و توسعه دارد، یاد کرد و گفت: پویایی و پیشرفت این منطقه به همت، کار و تلاش مردم، حمایت‌های مسئولان و پیاده‌سازی ایده‌های نو و اثرگذار نیاز دارد.

مجتبی شجاعی با اشاره به اینکه افزون بر 80 هزار نفر در بخش وسیع مرکزی خاش سکونت دارند، گفت: وجود دهستان‌های پرجمعیتی مانند پشتکوه، اسماعیل‌آباد، کوه سفید، کارواندر و غیره که از ظرفیت‌های پر بار گردشگری، کشاورزی، دامداری، معادن غنی و امثال آنها بهره می‌برند کار را برای ارئه خدمات مطلوب به مردم دشوار می‌کند اما با کمک و یاری مردم و حمایت‌های بی دریغ دولت گذر از مشکلات و ناهمواری‌ها آسان می‌شود.

وی توجه به ظرفیت‌های بارز و بسیار مهم کوه آتشفشانی نیمه فعال تفتان بام شرق ایران، گل فشان پیرگل، رودخانه زیبای کارواندر، چشمه‌های آب گرم و سرد و سرو کهنسال و باغات زیبای انار سنگان در کنار وجود انبوه اراضی کشاورزی و دامداری در مناطق پشتکوه، اسماعیل‌آباد، اکبرآباد، عباس‌آباد، ناصرآباد، ناصری، بیت‌آباد، کلکلی، قاسم‌آباد، میرزآباد، حسین آباد، چهزار، چاه سم، سنگان، دشت‌های آبخوان و رباط، شوگه، خان بی بی، گرنچین و غیره را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.