شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به همراه حمید چیت چیان وزیر نیرو، با سفر به شهرستان زرندیه از فعالیت…

به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به همراه حمید چیت چیان وزیر نیرو، با سفر به شهرستان زرندیه از فعالیت های کشاوزی این شهرستان بازدید و طرح آبیاری قطره‌ای در 100 هکتار از باغ های پسته دشت سلطان احمدلو شهرستان زرندیه را افتتاح کردند.

وزیر جهاد کشاورزی حفظ و بهره برداری بهینه از منابع آبی کشور را از مهم ترین اولویت های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو، همراه هم و به طور مشترک سیاست دولت را در مدیریت صحیح و بهینه آب در کشور پیگیری و اجرا می کنند.

وی سپس با اشاره به بروز خشکسالی و محدودیت منابع آبی در کشور بر لزوم استفاده صحیح و بهینه از آب به عنوان ضروری ترین نهاده کشاورزی تاکید و خاطرنشان کرد: با حمایت و پشتیبانی دولت و مجلس بیش از 1300 میلیارد تومان برای توسعه روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی در بودجه سال 93 پیش بینی شده است.

حجتی با اشاره به این که گسترش استفاده از روش های نوین آبیاری موجب مدیریت و بهره برداری بهینه از منابع آبی، افزایش تولید و درآمد کشاورزان می شود تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی با فرهنگ سازی و حمایت از توسعه روش های نوین آبیاری (نظیر طرح های آبیاری تحت فشار، انتقال آب با لوله به مزارع و استفاده از کانال های بتنی و…) تلاش می کند تا بهره وری آب کشاورزی را افزایش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: همکاری های وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو در توسعه روش های مکانیزه آبیاری در زمین های کشاورزی استمرار می یابد.

حمید چیت چیان نیز در مراسم افتتاح مشترک طرح آبیاری قطره ای باغ های پسته زرندیه، تنها راه نجات کشور از کم‌آبی را مدیریت صحیح مصرف آب عنوان کرد و اظهارداشت: اگر هوشمندانه عمل کنیم می‌توانیم از منابع آب کشور بهتر بهره‌برداری کنیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: با استفاده از روش های آبیاری نوین، مصرف آب به یک سوم کاهش و کیفیت محصولات و درآمد کشاورزان افزایش می یابد.

چیت چیان سپس اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در هدایت کشاورزان و به کارگیری روش های نوین آبیاری، مدیریت صحیح و کاهش مصرف آب، موثر و ستودنی دانست و اظهار امیدواری کرد:با همراهی و همکاری مشترک وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی، سیاست توسعه استفاده از روش های نوین آبیاری بیش از پیش گسترش یابد و نهادینه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.