سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۹ - ۱۱:۰۷
تایر هوشمند پیرلی

تایر هوشمند پیرلی می تواند متناسب با نوعه جاده و دمای آن تغییر شکل دهد تا شرایط رانندگی بهتری را ایجاد نماید. برای…

تایر هوشمند پیرلی می تواند متناسب با نوعه جاده و دمای آن تغییر شکل دهد تا شرایط رانندگی بهتری را ایجاد نماید. برای آشنایی با این تایر هوشمند در ادامه با ما همراه شوید.

شرکت ایتالیایی پیرلی از نسل جدید تایرهای Cinturato P7 رونمایی کرد. نسل پیشین این تایرها برای استفاده در فصل تابستان توسعه یافته بود و هم در سطوح خیس و هم سطوح خشک عملکرد بسیار مطلوبی داشت. حال پیرلی ضمن حفظ این ویژگی، نسل جدید Cinturato P7 را به قابلیت منحصر بفرد تطبیق‌پذیری با تغییرات دمایی و شرایط رانندگی مجهز کرده است.

حتما می‌دانید که میزان چسبندگی تایر متاثر از دما است. در صورت گرم یا سرد شدن هوا، شرایط مسیر نیز تغییر پیدا می‌کند که آن هم به نوبه خود عملکرد تایرها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در مناطقی که آب و هوای ناپایداری داشته و بازه تغییرات دمایی در کوتاه‌مدت زیاد می‌شود، این امر بیشتر ملموس است.

تایر هوشمند پیرلی

تایر هوشمند پیرلی

پیرلی تایرهای Cinturato P7 را با هدف مقابله با این مشکل توسعه داده است. این تایرها دارای تکنولوژی و آج‌هایی با نوع خاصی از رزین‌های سیلیکونی هستند که میزان چسبندگی و عملکرد پلیمرهای به‌کار رفته را ارتقا می‌دهند.

پلیمرهای الاستیک از نظر شیمیایی به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که با سیلیکون بر هم کنش داشته و نسبت به تغییرات دمایی واکنش نشان می‌دهند. نتیجه اینکه ترکیب و توزیع بهتر اجزای سیلیکونی باعث می‌شود خصوصیات تایر بسته به وضعیت موجود عوض شده و انطباق پیدا کند.

تایر هوشمند پیرلی

تایر هوشمند پیرلی

به طور خلاصه، تایرهای پیرلی Cinturato P7 اگر چه برای تابستان طراحی شده، اما در صورت افت ناگهانی دما یا تغییر نوع مسیر میزان چسبندگی و عملکرد آن هنگام ترمزگیری کاهش نمی‌یابد. از این رو پیرلی معتقد است نسل جدید تایرهای Cinturato P7 سطح ایمنی عبور و مرور را افزایش می‌دهند.

علاوه‌بر این شرکت پیرلی می‌گوید Cinturato P7 با نیم‌نگاهی به محیط زیست ساخته شده و اثرات منفی آن بر طبیعت کمتر خواهد بود. همچنین با توافقات انجام شده، محصولات برخی خودروسازان رده‌بالا با این تایرها به دست مشتریان خواهند رسید.

تایر پیشرفته ایتالیایی‌ها با پهنای مختلف (بین 205 الی 275 میلی‌متر)، در سری‌های 40 تا 60، کدهای سرعت H، V، W و Y و همچنین برای رینگ‌های 16 تا 19 اینچی تولید خواهد شد.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *