یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۰

مقام های قضایی مصر اعلام کردند که دادگاهی در این کشور روز شنبه حکم اعدام ˈمحمد بدیعˈ رهبر اخوان المسلمین و دست کم…

مقام های قضایی مصر اعلام کردند که دادگاهی در این کشور روز شنبه حکم اعدام ˈمحمد بدیعˈ رهبر اخوان المسلمین و دست کم 182 نفر از حامیان وی را تایید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از قاهره، این دادگاه تصمیم گیری در مورد پرونده محمد بدیع و صدها تن از هواداران اخوان المسلمین را به مفتی مصر که بالاترین مرجع مذهبی در این کشور است، ارجاع داده بود.

این افراد به اعمال خشونت در شهر ˈالمنیاˈ در جنوب مصر پس از برکناری ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری پیشین این کشور در ژوئیه گذشته (تیر ماه 1392) متهم شدند.

یک افسر ارشد پلیس مصر در جریان خشونت های آن زمان کشته شد.

تایید حکم صادره علیه این افراد در حالی انجام شد که دو هفته پیش ˈعبدالفتاح السیسیˈ فرمانده سابق ارتش مصر پس از پیروزی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور، قدرت را به عنوان رییس جمهوری در دست گرفت.

السیسی هدایت کودتایی که منجر به برکناری مرسی از قدرت شد و همچنین اقدامات سرکوب گرایانه نیروهای امنیتی مصر را که منجر به کشته شدن صدها نفر از هواداران اخوان المسلمین و بازداشت هزاران تن شد، برعهده داشت.

همچنین دادگاهی در مصر روز پنجشنبه در پرونده جداگانه ای تصمیم گیری در مورد بدیع و 13نفر دیگر از حامیان اخوان را به اتهام قتل و داشتن سلاح گرم در جریان درگیری های ژوئیه گذشته، به مفتی مصر واگذار کرد.

از زمان برکناری مرسی از قدرت، حدود 500 افسر پلیس و ارتش در جریان درگیری ها کشته شده اند.

بدیع و دیگر رهبران ارشد اخوان المسلمین از جمله شخص مرسی در پرونده های دیگری در حال محاکمه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.