شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۵

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: آزمایشات مربوط به بیماری کرونا ویروس یک فرد دیگر در کرمان مورد تایید قرار گرفت اما حال…

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: آزمایشات مربوط به بیماری کرونا ویروس یک فرد دیگر در کرمان مورد تایید قرار گرفت اما حال وی خوب است.

ˈعلی اکبر حق دوستˈ روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرد پرستار بخش ˈآی سی یوˈ یکی از بیمارستان های کرمان است که پرستار فرد متوفی مبتلا به کرونا در کرمان بود.

وی اظهار کرد: بیماری کرونا ویروس در این پرستار سطحی است و اکنون در منزل به سر می برد.

وی ادامه داد: همچنین پزشک معالج و داماد آن زن متوفی مبتلا به کرونا نیز مشکوک به ابتلا به این بیماری بودند که آزمایشات آنها در حال بررسی بوده و البته حال آنها نیز خوب است.

حق دوست، بیان کرد: به دلیل ترسی که در مردم برای این بیماری بوجود آمده، مراجعات مردم زیاد شده و گاهی مجبوریم برای اطمینان بیشتر برخی از آنها را یک یا دو روز تحت نظر بگیریم اما تاکنون مورد جدید دیگری مشکوک به کرونا در کرمان وجود نداشته است.

تاکنون سه نفر در کرمان به بیماری کرونا ویروس مبتلا شده اند که یک نفر از آنها که زنی 53 ساله بود هشتم خرداد ماه جاری فوت کرد و دو نفر دیگر نیز بهبود یافته اند و حال آنها خوب است.

کرونا ویروس جزء ویروس های سرماخوردگی است که از سال 2012 میلادی اولین موارد ابتلا به این ویروس در عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مشاهده شده است.

این ویروس می تواند از علائم خفیف تنفسی و اسهال آغاز شود تا علائم شدید تنفسی ادامه یابد که منجر به بستری شدن فرد در بیمارستان و در نهایت اگر به موقع فرد مراجعه نکند و یا اینکه فرد به بیماری زمینه ای قلبی، ریوی، دیابت و فشارخون مبتلا باشد، می تواند منجر به مرگ و میر افراد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.