یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۷

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران دیدار تیم های اروگوئه و کلمبیا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2014 از ساعت…

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران دیدار تیم های اروگوئه و کلمبیا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2014 از ساعت 30 دقیقه بامداد آغاز شده است.

*** اروگوئه – کلمبیا 

تیم ملی اروگوئه در حالی توانست جواز صعود به مرحله حذف را بدست بیاورد که توانست ایتالیا را به دیداری عجیب شکست دهد و به مرحله بعدی برود، این در حالی است که صعود اروگوئه به دلیل حذف ایتالیا و شکست این تیم برای اعضایش خوشحال کننده بود اما از این جهت که سوارز در این بازی دچار مشکلات بسیار زیاد شد و همراهی تیمش را از دست داد به خاطره‌ای تلخ برای اعضای این تیم تبدیل شد.

تیم ملی اروگوئه به عنوان سرگروه تیمهای انگلیس – ایتالیا و کاستاریکا را همراهی کرد اما کمتر کسی تصور می‌کرد که از این گروه به همراهی کاستاریکا صعود کند زیرا تصورات به این بود که انگلیس و ایتالیا ازگروه خود صعود می‌کنند و این دو تیم آمریکای جنوبی حذف شوند، اما درست برعکس تصورات و پیش‌بینی‌ها ایتالیا و انگلیس حذف شدند و دو تیم کاستاریکا و اروگوئه صعود کردند.

گفتنی است اروگوئه در بازی با ایتالیا حتی با تساوی نیز حذف می‌شد و اعضای این تیم باید راهی خانه می‌شدند اما حرکت سوارز و گاز وی از کتف کیه لینی باعث شد که اروگوئه پس از اقدام عجیب داور به طبع اخراج این بازیکن گلزنی کرده و ایتالیا را پشت سر بگذارد.

شایان ذکر است سوارز تنها توانست عامل صعود تیمش به مرحله حذفی شود زیرا در این راه وی تاثیر قابل توجهی داشت وی در بازی با انگلیس دو گل به ثمر رساند و در دیدار با ایتالیا نیز با حرکت غیر ورزشی‌اش دفاع ایتالیا را به هم ریخت تا عامل اصلی صعود اروگوئه مرحله حذفی باشد اما وی نمی‌تواند تیم ملی کشورش را از این پس همراهی کند و تا مدتی محروم است و این محرومیت کاملا به ضرر اروگوئه تمام می‌شود زیرا بازیکن مهره اصلی این تیم سوارز است و این موضوع غیر قابل کتمان است.

شایان ذکر است، از طرفی کلمبیا نیز با شرایط ایده‌آل به مرحله بعدی رسید، درست است که وی در گروهی آسان و راحت قرارگرفت اما توانست با پیروزی مقابل ساحل عاج، یونان و ژاپن به مرحله بعدی برسد و مقابل اروگوئه به میدان برود.

کلمبیا جزو تیمهایی است که به عقیده کارشناسان فوتبال جزو تیمهای شگفتی‌ساز است، درست است که کاستاریکا در گروه مرگ توانست به عنوان تیم اول صعود کند و با شرایط ایده‌آل روبه‌رو گردد اما کلمبیا نیز جزو تیمهایی است که با وضعیت خوبی روبرو است و تیمی است که هواداران و مردم این کشور می‌‌توانند روی آن حساب ویژه باز کنند که حتی بتواند به مراحل بالاتر صعود کند. این در حالی است که برخی شانس کلمبیا را برای صعود به مرحله بعدی بیشتر از اروگوئه می‌دانند.

دو تیم اروگوئه و کلمبیا تا به حال و پیش ازاین دیدار در مرحله حذفی جام جهانی 38 مرتبه با یکدیگر دیدار کرده اند و از این 38 تیم ، 18 بازی اروگوئه و 9 دیدار کلمبیا پیروز شده است.

در این 38 دیدار 97 گل به ثمر رسیده است که 43 گل سهم بازیکنان کلمبیا و 54 گل سهم بازیکنان و اعضای تیم اروگوئه بوده است.

این دیدار توسط داور هلندی قضاوت می‌شود و در ورزشگاه ریودوژانیرو برگزار می‌شود و برنده این دیدار به مرحله یک چهارم نهایی صعود خواهد کرد.

** دیدار دو تیم از ساعت 30 دقیقه بامداد آغاز شد.

در حال تکمیل است …

گزارش از : سید محمد رضا آقایی میر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.