جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۴۷

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرحیم میدانیˈ امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در خصوص دریاچه ارومیه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرحیم میدانیˈ امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در خصوص دریاچه ارومیه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سطح زیر کشت استان در آن منطقه چهار برابر شد که به تبع آن مصرف آب هم بیش از پیش افزایش یافت.

به گفته وی، بخشی از مشکلات موجود در بخش آب توجه نکردن به الگوی کشت توسط کشاورزان است.

میدانی از امضای تفاهم نامه مشترک با وزارت جهاد کشاورزی خبرداد و گفت: هدف از این تفاهم نامه ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات آب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه قیمت فروش آب واقعی نیست، اظهار کرد: قیمت فعلی، 25 درصد هزینه تمام شده آن است و با اعتبارات دولتی هم نمی توان آب تولید کرد.

وی به کمک دولت برای هزینه آب اشاره کرد و گفت: در صورت حضور بخش خصوصی مبلغ آب بیشتر می شود و برای اینکه مردم توانایی پرداخت هزینه آب را داشته باشند بخشی از هزینه تمام شده آن را دولت بر عهده می‏گیرد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که بانک ‏ها با کارمزد 25 تا 30 درصد تسهیلات می‏دهند، کارمزد 15 درصدی صندوق توسعه ملی انگیزه لازم برای سرمایه‏ گذاری ایجاد می‏ کند.

7467/579

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *