چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۹۶ - ۱۲:۲۷
خطوط عابرپیاده

تبدیل خطوط عابر پیاده به آثار هنری رنگارنگ عنوان یک پروژه برای زیبا سازی محیط شهری است که در مناطقی از شهر مادرید…

تبدیل خطوط عابر پیاده به آثار هنری رنگارنگ عنوان یک پروژه برای زیبا سازی محیط شهری است که در مناطقی از شهر مادرید در کشور اسپانیا توسط یک هنرمند بلغاری انجام شده که دلیل اصلی اجرای این هنر خلاقانه این است که خطوط عابر پیاده معمولا در همه جای دنیا بسیار خسته کننده هستند و در حالی همگی با ظاهری سفید و زمینه ای سیاه کاملا یکنواخت و به دور از هر نوع تنوعی هر روز جلوی چشمان هر عابری ظاهر می شوند که این موضوع برای یک هنرمند می تواند متفاوت باشد . در ادامه با میهن پست  همراه باشید .
خطوط عابر پیاده یک خدمت و  وظیفه حیاتی انجام می دهند و آن چیزی نیستند جز این که با نشان دادن هشدار، راهنمایی هستند برای عبور سالم عابران پیاده از خیابان های شلوغ و پر ازدحامی که تردد در آن ها خطرناک و سخت است.

اما خطوط عابر پیاده برای هنرمند بلغاری آقای Christo Guelov خیلی هم خسته کننده نیست چرا که او در میان این خطوط سفید خطوط رنگارنگی را ایجاد می کند که هم برای خودش و هم برای عابرین پیاده جذاب و دیدنی به نظر می رسند.

نام این پروژه زیباسازی Funnycross یا خطوط بامزه است که در آن کریستو اشکال و تصاویر هندسی بامزه ای با رنگ های بسیار  جذاب روی زمینه سیاهِ بین خطوط سفید در خطوط عابر پیاده خواهید کشید.

البته این پروژه تنها برای زیباسازی شهری نیست و هنرمند مجری آن Christo Guelov اعتقاد دارد طرح چنین اشکالی روی خطوط عابر پیاده می تواند به آگاهی بیشتر رانندگان و همچنین عابرین پیاده کمک کند .

جالب است بدانید که این هنرمند اعلام کرده که با الهام گرفتن از طرح روی بدن گورخر چنین ایده ای را طراحی و خلق و آن را به ساخت پلی میان دو ساحل تشبیه کرده است .

با هم در میهن پست تصاویر دیدنی از  تبدیل خطوط عابر پیاده به آثار هنری رنگارنگ را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]   pichome

7 دیدگاه برای “تبدیل خطوط عابر پیاده به آثار هنری رنگارنگ در شهر مادرید”

 1. روزبه گفت:

  خیلی عالیه

 2. مريم گفت:

  اگر تو همه جای دنیا از رنگ ها استفاده کنن روحیه مردم شهر هم تغییر میکنه

 3. شادي گفت:

  برای آگاهی راننده خیلی موثره
  عالیه

 4. مهرنيا گفت:

  حرکتی جالبی زده 👍

 5. سحر گفت:

  همه عکسا تو یک روزی بارونی گرفته شدن 👍

 6. جلال گفت:

  خیابون هاشون ارزش این همه هنر رو هم داره

 7. تيما گفت:

  لایک به شهردارشون 👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.