جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۷

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد نظام جمهوری اسلامی توسعه‌ی اقتدار سیاسی، علمی و اقتصادی است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی…

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد نظام جمهوری اسلامی توسعه‌ی اقتدار سیاسی، علمی و اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام «ابوترابی‌فرد» در شورای برنامه‌ریزی استان افزود: سیستان و بلوچستان با همدلی و برنامه‌ریزی به کانون توسعه کشور تبدیل می‌شود.

نایب رئیس مجلس گفت: امروز سیستان و بلوچستان و برادران شیعه و سنی ما به معنای واقعی کلمه نماد برجسته وحدت امت اسلام هستند و در یک صف متشکل با خون‌های مقدس شیعه و اهل سنت که در هم آمیخته شده است، از عزت و وحدت اسلامی دفاع می‌کنند.

ابوترابی‌فرد گفت: مجلس در کنار دولت آمادگی دارد تا هرگونه همکاری و برنامه‌ای را برای توسعه‌ی سیستان و بلوچستان انجام دهد.

وی از طرح انتقال آب با لوله به مزارع سیستان به عنوان پروژه‌ای مهم و راهگشا نام برد و اظهار امیدواری کرد با همکاری دولت و مجلس شاهد رشد و شکوفایی کشاورزی در حد و اندازه سیستان و بلوچستان باشیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان سیستان‌ و بلوچستان نیاز به طرح‌هایی سنجیده و تخصصی دارد، چون رشد پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این استان در راستای توسعه‌ی ملی و وحدت محقق می‌شود.

ابوترابی‌فرد گفت: نگاهی که هم‌اکنون معطوف استان سیستان و بلوچستان است نگاه امید بخشی است.

وی اظهار کرد: کاهش فاصله‌ی استان سیستان و بلوچستان و استان‌هایی که توسعه‌یافتگی بیشتری دارند از نتایج برنامه‌های در دست اجرای دولت است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع توسعه‌ی بنادر استان و افزایش ظرفیت بهره‌برداری بنادر کشور از راهبردهایی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند و باید بنادر استان را با برنامه‌ریزی جامع توسعه داد.

ابوترابی‌فرد گفت: دولت باید به سمت کاهش فروش نفت و با برنامه‌ریزی درست برای تبدیل نفت به فرآوردهای باارزش زیاد که نقش مهمی در توسعه‌ی اقتصادی کشور دارد حرکت کند.

وی گفت: کمبود منابع آب از مسائلی است که دنیا با آن روبروست و کشور ایران در شرایطی است که با منابع آبی محدود شناخته شده است. ما باید استفاده از منابع بهینه و با ارتقاء بهره‌وری را مدنظر قرار دهیم و استفاده‌ی صحیح از منابع موجود را مدیریت کنیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر پروژه‌ی آبیاری تحت فشار در سیستان تحقق یابد یک تحول عظیم در اقتصاد، کشاورزی و اشتغالزایی منطقه رقم می‌زند.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب و کارآیی لازم دستگاه‌های اجرایی باید از همه‌ی نیروها استفاده کنیم و شاخص انتخاب افراد باید علمی اخلاقی و عقیدتی باشد نه سیاسی. ما می‌توانیم نیروهایی که با ما فاصله‌ی سیاسی دارند را کنار خود داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *