دوشنبه، ۳۰ بهمن ۹۶ - ۰۸:۱۰
تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک

تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک در حالی توسط پژوهشگران دانشگاه اوزاکا ژاپن انجام گرفته است که قبل تر از این ها…

تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک در حالی توسط پژوهشگران دانشگاه اوزاکا ژاپن انجام گرفته است که قبل تر از این ها بیشتر مردم از خواص درمانی پوست تخم مرغ اطلاع داشتند.

اگر چه تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک به کوشش دانشمندان ژاپنی ممکن شده است اما نکته قابل توجه این است که این دانشمندان ژاپنی روشی جالب و خلاقانه برای بهبود تولید انرژی آن هم بدون کربن و البته با استفاده از پروتئین‌ های استخراج شده از پوست تخم مرغ دست پیدا کرده اند.

یوسکه یامادا استاد دانشگاه اوزاکا در خصوص تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک گفته است :

موفق به استفاده از پروتئین پوست سفید تخم‌مرغ به عنوان ابزاری برای تولید هیدروژن منبع قدرتمند انرژی پاک شدیم. با این روش زمینه تولید هیدروژن پاک در آینده فراهم خواهد ‌شد.

البته باید گفت که فرایند تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک چندان هم سخت نیست و زمانی که این ماده  یعنی پوست تخم مرغ با اکسیژن واکنش داشته باشد هیدروژن برای تولید برق ایجاد شده و تنها در این فرآیند آب و گرما آزاد می‌شود.

تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک

توضیح بیشتر این که در حال حاضر هیدروژن با استفاده از گاز طبیعی یا سوخت‌ های فسیلی تولید و منجر به انتشار گازهای مضر می‌شود و لبته در این روش هیدروژن در آزمایشگاه بدون سوخت فسیلی تولید می‌شود و دانشمندان به طور سنتی با ایجاد برهم‌کنش خاصی از مولکول‌ها در مایعات هیدروژن تولید می‌کنند.

اما در روش تبدیل پوست تخم‌ مرغ به انرژی پاک بدین صورت است که مولکول‌ ها و ذرات آزادانه در حال حرکت هستند و به صورت تصادفی در مایع قادر به ایجاد فرآیند تولید هیدروژن می‌شوند و دانشمندان تلاش می‌کنند تا آنها را بی‌حرکت کنند. این گروه با استفاده از پروتئین موجود در تخم مرغ، کریستالی با تعداد زیادی سوراخ کوچک برای تسخیر این ذرات ایجاد کردند.

این تغییر باعث کنترل حرکت و تعاملات مولکولی و بهبود بهره‌وری در تولید هیدروژن خالص شده است. اگر از هیدروژن به عنوان یک منبع انرژی استفاده کنید تنها آب در محیط زیست آزاد می‌شود که بسیار با محیط‌ زیست سازگار است و البته در این روش پروتئین ابزاری مفید برای تولید هیدروژن در یک آزمایشگاه بدون استفاده از سوخت فسیلی است.

بد نیست بدانید که شرکت‌ های پیشرو جهان هیدروژن را انرژی نهایی پاک و سوخت‌های فسیلی را عامل گرم شدن کره زمین می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *