دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۷

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان از ورود اولین قطار گردشگران بین‌المللی به کشورمان خبر داد. میرحسن موسوی دیزجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-…

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان از ورود اولین قطار گردشگران بین‌المللی به کشورمان خبر داد.

میرحسن موسوی دیزجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور آشنایی گردشگران اروپایی با ظرفیت‌های گردشگری مذهبی، تاریخی و فرهنگی کشورمان، دو رام قطار گردشگری بین‌المللی هفتم و سی‌ام مهرماه با 156 مسافر از ملیت‌های مختلف از طریق مرز ریلی وارد ایران می‌شوند.

وی ادامه داد: این قطارهای بین‌المللی در مسیر ورود به کشورمان از ایستگاه‌های رازی، سلماس، تبریز و مراغه عبور می‌کنند.

وی گفت: قطار گردشگری بین‌المللی تحت نام تور مسافرتی “هزار و یک شب” شرکت آنتونینای ترکیه، با مشارکت لرنیده آلمان و با همکاری شرکت بین‌المللی آزادی ایران، سفر خود را از مبدا استانبول با 78 مسافر با ملیت‌های آلمان، روس، سوئیس، انگلستان، استرالیا، اسپانیا، سنگاپور و ترکیه آغاز کرده و امروز از طریق مرز رازی وارد خاک ایران می‌شود.

موسوی دیزجی اظهار کرد: این افراد در مدت 13 روز از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران بازدید و در نوزدهم مهرماه کشورمان را از مرز ایستگاه راه‌آهن رازی به سمت کشور ترکیه ترک می‌کنند.

وی یادآور شد: مشابه همین قطار گردشگری نیز قطاری با نام تور مسافرتی “عقاب طلایی” شرکت مجارستانی با همکاری شرکت پاسارگاد تور ایران، با 78 مسافر با ملیت‌های فرانسه، آلمان، دانمارک، سوئد، هلند، آمریکا، انگلستان، سوئیس، مکزیک و مجارستان سفر خود را از مبدا مجارستان آغاز می‌کنند.

وی ادامه داد: این تور نیز بعد از گذشتن از کشورهای مسیر، در سی ام مهرماه از طریق مرز رازی وارد خاک کشورمان شده و در مدت 13 روز از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز، تهران، کرمان و مشهد بازدید می‌کنند.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان افزود: این قطار گردشگری در تاریخ 12 آبان ماه کشورمان را به خاک ترکیه از طریق مرز ریلی ترک می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *