پنجشنبه، ۳۰ آذر ۹۶ - ۰۸:۲۲
تبلیغات اینترنتی گوگل کروم

تبلیغات اینترنتی گوگل کروم تا دو ماه دیگر در حالی از این مرورگر خذف خواهد شد که گوگل عرضه کننده مرورگر اینترنتی کروم از…

تبلیغات اینترنتی گوگل کروم تا دو ماه دیگر در حالی از این مرورگر خذف خواهد شد که گوگل عرضه کننده مرورگر اینترنتی کروم از بلوکه شدن تمامی تبلیغات اینترنتی در محیط این مرورگر از ۱۵ فوریه یعنی کمتر از دو ماه دیگر خبر داده است.گوگل قصد دارد نمایش تبلیغات در سایت های مختلف را در زمان استفاده از مرورگر کروم ناممکن کند و جالب اینکه محدودیت یادشده حتی آگهی هایی که بر روی سرورهای شرکت گوگل میزبانی می شوند را نیز در برمی گیرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

گوگل قبلا در ماه ژوئن نیز در خصوص برنامه خذف تبلیغات اینترنتی گوگل کروم تصمیم خود را علنی کرده بود، اما روز گذشته زمان دقیق آن را هم اعلام کرد. گوگل همچنین از عرضه نسخه ۶۴ مرورگر کروم در ۲۳ ژانویه و کروم ۶۵ در ۶ مارس خبر داده و می گوید تصمیم جدیدش تمامی نسخه های تایید شده مرورگر یادشده را دربر می گیرد.

گوگل امسال به ائتلافی موسوم به اتحاد برای تبلیغات بهتر پیوسته که استانداردهایی برای ارتقای آگهی های اینترنتی وضع کرده اند. از جمله این استانداردها می توان به مخالفت با نمایش تبلیغات تمام صفحه، تبلیغات دارای صوت و غیره اشاره کرد.

تبلیغات اینترنتی گوگل کروم

حذف تبلیغات اینترنتی گوگل کروم در حالی می تواند برا کاربران این مرورگر خبر خوشحال کننده ای باشد که تبلیغاتی که در حین وبگردی توسط صفحات مختلف وب و سایت‌ های متنوع ارائه می‌شوند، می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند. این تبلیغات به ویژه در شرایطی آزار دهنده‌ تر هستند که وبگردی خود را با استفاده از مرورگر گوشی یا تبلت انجام دهید. چرا که تبلیغاتی که به این صورت ارائه می‌شوند عموما شکل و شمایل یکسانی دارند. در برخی از شرایط این تبلیغات به صورت بنر ارائه می‌شوند و بخش زیادی از صفحه را در بر می‌گیرند. این امر در حین وبگردی از طریق صفحه نمایش کوچک گوشی یا تبلت بسیار آزاردهنده است. اما موضوع در شرایطی آزاردهنده‌تر می‌شود که با تبلیغات پاپ آپ رو به رو شوید!

بنابراین خبر تبلیغات اینترنتی گوگل کروم نه تنها خبر خوبی برا کاربران این مرورگر خواهد بود بلکه احتمال می رود با این تغییرات کاربران آن و بخصوص کاربران موبایل و تبلتش نیز بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.