سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۱

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، دزد قدیمی که با پوشیدن لباس افسری دست به سرقت می‌زد با تیزهوشی زوج مسافری به دام…

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، دزد قدیمی که با پوشیدن لباس افسری دست به سرقت می‌زد با تیزهوشی زوج مسافری به دام افتاد. 22 فروردین‌ماه سال جاری مرد جوانی در حالی که آشفته بود خود را به کلانتری «مرزداران» رساند.

وی به افسر نگهبان گفت: مسافری از غرب کشور هستم، هفته گذشته برای دیدن بستگانم باهمسرم راهی تهران شدیم. ساعتی پیش در یکی از خیابان‌های شهرک آزمایش پشت فرمان خودروی پرایدم نشسته بودم که ناگهان این مرد به سمت من و همسرم آمد و خود را افسر پلیس معرفی کرد.

از آنجا که وی لباس افسری به تن داشت به وی اعتماد کردیم و مدارک خودرو را تحویلش دادیم اما در ادامه حرف‌هایش دچار تناقض‌گویی شد و حتی خواست از خودرو پیاده شویم و آن را دراختیار وی بگذاریم. آنجا بود که من و همسرم به وی مشکوک شدیم و با ایجاد سر و صدا از رهگذران کمک خواستیم و همزمان مردم سررسیدند و نگذاشتیم فرار کند و پس از دستگیری وی را به کلانتری آوردیم.

 با ادعاهای این مرد مسافر، تیمی از مأموران با دستور بازپرس «هاشمیان» از شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران مأموریت یافتند تحقیقاتی را از مرد تبهکار که لباس افسری به‌تن داشت آغاز کنند. بررسی‌ها نشان داد «سهیل» سرباز فراری از لشکر 92 زرهی خوزستان است و با پوشیدن لباس افسری خود را به طعمه‌هایش می‌رساند و سپس از آنان اقدام به زورگیری  می‌کرد.

مأموران در تحقیقات میدانی نیز پی‌بردند سهیل از دزدان قدیمی است و تاکنون چندین سرقت درکارنامه‌اش داشته و بارها به زندان افتاده است. این دزد قدیمی در بازجویی‌ها به سه زورگیری در سال 93 اعتراف کرد و گفت نخستین سرقت‌اش از یک پسر و دختر جوان در منطقه «ستارخان» بود.

 وی گفت: ساعت 5/11 شب بود که با دیدن دختر و پسری جوان که داخل خودرویشان نشسته بودند وسوسه شدم و در حالی که لباس افسری به‌تن داشتم جلو رفتم و به بهانه این‌که رفتارشان غیر عادی است دختر را از خودرو پیاده کردم و راننده را مقابل کلانتری ستارخان بردم و در آنجا به بهانه این‌که من خودروی پرایدش را پارک می‌کنم از راننده خواستم به کلانتری برود.

همین که پسر جوان واردکلانتری شد، خودرویش را به سرقت بردم و پس از فروش وسایل داخل خودرو، آن را در یکی از خیابان‌های تهران رها کردم. وی ادامه داد: در دومین دزدی‌ام سراغ یک پیرمرد بازنشسته رفتم که داخل کوپه قطارباری با وی آشنا شده بودم و شبانه اسناد و مدارک و دسته چک‌هایش را که داخل کیفش بود، به سرقت بردم و در زمان آشنایی نیز خودم را به این مرد بازنشسته افسر معرفی کردم. این افسر قلابی افزود: در سومین اقدام تبهکارانه به این زوج برخوردم که لو رفتم و دستگیر شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *