جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: عزاداری های ماه محرم برای…

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: عزاداری های ماه محرم برای تاثیرگذاری عمیق در افراد باید همراه با شناخت و معرفت باشد در غیر این صورت هیچ گونه ارزشی ندارد.

وی همچنین اظهارداشت:  تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) و یاران باوفایش بیش از پیش در این ماه مورد توجه جدی روحانیون و سخنرانان قرار گیرد.

امام جمعه موقت رشت گفت: ماه محرم فرصتی مناسب برای تشریح هر چه بیشتر روحیه شهادت طلبی، شجاعت، شهامت، ایثار و فداکاری امام حسین (ع) و یاران باوفایش است.

وی بیان داشت: عمده ترین اهداف قیام امام حسین (ع) شامل حفظ دین مبین اسلام و احیای فرایض مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

صدیق عربانی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، افزود: قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل جوان حضور گسترده ای در مجالس و محافل عزاداری ماه محرم داشته و از این فرصت معنوی ارزنده استفاده بهینه کنند.

وی در ادامه به اعتراض و افشاگری حضرت امام خمینی (ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون اشاره کرد و اظهارداشت: پس از تصویب فرمایشی لایحه کاپیتولاسیون در مجلس سنا و مجلس شورای ملی که در فضایی آکنده از سانسور و خفقان صورت گرفت امام خمینی ( رحمت الله علیه) در دفاع از عزت، ملیت و اسلامیت با این لایحه ننگین به مخالفت برخاست.

امام جمعه موقت رشت اذعان داشت:  معمار کبیر انقلاب اسلامی مردم و علما را به قیام دعوت و با پیام و سخنرانی افشاگرانه خود، خواب خوش دستگاه ستمشاهی و اربابان آمریکایی اش را آشفته کرد.

وی ادامه داد: کاپیتولاسیون به قراردادهایی اطلاق می شود که به موجب آن اتباع یک دولت در قلمرو کشور دیگر، مشمول قوانین کشور خود می شوند.

صدیقی عربانی همچنین بر لزوم رعایت تقوای الهی در جامعه تاکید کرد و گفت: رعایت تقوای الهی موجب آسایش انسان در زندگی می‌ شود.

وی با یادآوری اینکه بنده مخلص خداوند با رعایت تقوای الهی به قرب الی‌ الله می‌ رسد، تصریح کرد: خداوند متعال قلم علما را از خون شهدا بالاتر دانسته و علم با تقوا است که باعث پیشرفت و خودسازی در مراحل زندگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.