پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

حجت الاسلام سید محمد سادات روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخلاق زیبا و حسنه حضرت رسول در همه…

حجت الاسلام سید محمد سادات روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخلاق زیبا و حسنه حضرت رسول در همه زمینه های اجتماعی، خانوادگی، فعالیت های اقتصادی و سیاسی بهترین الگو و سرمشق برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است که باید این مهم به بهترین نحو ممکن در جامعه درونی شود.

به گفته وی پیامبر اکرم(ص) با عنوان خاتم الانبیاء برگزیده خدا بر روی زمین با داشتن ویژگی های رفتاری، معنوی، روحانی و متمایز از دیگران رابطی میان انسان ها و خداوند بلند مرتبه است تا انسان ها به واسطه آن حضرت هدایت و رهنمون شوند و سعادت دنیا و آخرت نصیب را کسب کنند.

وی با اشاره به جایگاه والای حضرت محمد (ص) نزد خداوند متعال اظهار داشت: ایشان به عنوان خاتم پیامبران در کنار معجزات، با دو سلاح آموزش در قالب قرآن و اخلاق و منش خوب، تاثیرات بسزایی در رسیدن به سعادت جامعه بشری داشتند.

معاون نظارت و ارزیابی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: بی شک حضرت محمد(ص) با تنزیه از گناه و معصیت، اسوه و الگوی همه مسلمانان و راهبر و راهنمای آنها به شمار می رود او چون دیگر انسان ها دردها، رنجها، آلام و احساسات مادی و صفات جسمانی و بشری چون خوردن، آشامیدن و خوابیدن را درک می کرد.

حجت الاسلام سادات، ویژگی الهی رهبری پیامبران دین و شریعت بویژه خاتم الانیباء را الگو و سرمشق جامعه بشری خواند و گفت: برای درونی کردن پیام های اخلاقی ایشان به عنوان سرمایه ارزشمند جهان اسلام باید نهایت تلاش و کوشش را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضرت رسول (ص) در سلام کردن و ادای احترام همیشه پیش قدم بوده اظهار داشت: این سنت حسنه باید در جامعه ما درونی شود بگونه ای که در ادای احترام به دیگران حتی زیردستان و افراد خرد سال پیش قدم باشیم چون این عمل شایسته موجب دوری از تکبر می شود.

معاون نظارت و ارزیابی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان با انتقاد شدید از بروز خرافات در جهان اسلام گفت: حضرت محمد(ص) هیچ اعتقاد و باوری به خرافات نداشت و همیشه این مورد را نهی می کردند پس پیروان شریعت اسلام در این زمینه باید همت کنند.

وی دین مبین اسلام را دین رحمت و عدالت خواند و اظهار داشت: برخلاف برخی تبلیغات دشمنان اسلام در قرآن مجید و احادیث حضرت رسول (ص) این مهم به وضوح قابل مشاهده است و برای تبیین و ترویج آن باید تلاش بیشتری داشته باشیم.ک/3

7354/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.