چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

به گزارش ایرنا ˈ رسول سلگی ˈ مدیر جهاد کشاورزی ساوجبلاغ دراین آیین گفت: بهره برداران این شهرستان به رغم مشکلات مختلف در…

به گزارش ایرنا ˈ رسول سلگی ˈ مدیر جهاد کشاورزی ساوجبلاغ دراین آیین گفت: بهره برداران این شهرستان به رغم مشکلات مختلف در فرایند تولید محصولات کشاورزی در سه سال متوالی در تولید محصول گندم با کیفیت موفق به کسب رتبه برتر در کشور شدند.

وی از کشاورزان خواست نسبت به شناسنامه دار کردن ابزار و ادوات مکانیزه کشاورزی در مزارع و باغات، انعکاس اطلاعات مربوط به فعالیت های کشت و کاربه مسوولان، بیمه کردن محصولات و حضور در کلاس های ترویجی توجه کنند.

سلگی با اشاره به راه اندازی 11 شرکت خدمات فنی مهندسی کشاورزی در ساوجبلاغ گفت:کشاورزان برای برخورداری از آموزش ها ، خرید نهاده ها و ابزار کشاورزی ، انعقاد قراردادهای کشت ، بیمه کشاورزی ، مشاوره کشاورزی ، تهیه نقشه های کشاورزی و تشکیل پرونده برای دریافت مجوز به این شرکت ها مراجعه کنند.

وی همچنین از کشاورزان خواست در حفاظت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کابری آنها کوشا باشند.

استفاده از روش های نوین آبیاری و برخورداری از کمک های بلاعوض تسهیلاتی از سوی دولت از مواردی بود سلگی به آنها اشاره کرد.

ˈ ابولقاسم پالیزگیرˈ فرماندار ساوجبلاغ نیزدراین آیین خواستار اجرای طرح جامع اراضی کشاورزی به منظور پیشگیری از هر گونه تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان شد.

وی از همت و تلاش کشاورزان این شهرستان در تولید حدود 252 هزار تن محصولات مختلف کشاورزی در این منطقه قدر دانی کرد و یادآور شد: سودجویان در کمین تخریب اراضی کشاورزی و باغی منطقه هستند و نباید بهره برداران اجازه تغییر کاربری اراضی دهند.

وی همچنین از مدیران دستگاههای اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست طرح های پیشگیرانه برای حفاظت از اراضی در منطقه اجرا کنند.

فرماندار ساوجبلاغ ، حمایت بانکی از کشاورزان ، ایجاد صنایع تبدیلی ، احداث سردخانه و خرید به موقع محصولات تولیدی از کشاورزان را از مهم ترین نیازهای این بخش برشمرد و گفت: اختصاص سهم آب کشاورزی از سد طالقان از دیگر انتظارات است.

شهرستان ساوجبلاغ 27 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.ک/2

691/2819

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.