چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۱

به گزارش ایرنا، این افراد که شمار آنان بیش از 50 نفر تخمین زده می شد، بر لزوم بازنگری در چگونگی اجرای قانون…

به گزارش ایرنا، این افراد که شمار آنان بیش از 50 نفر تخمین زده می شد، بر لزوم بازنگری در چگونگی اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید کردند.

یکی از تجمع کنندگان گفت: قانون ارزش افزوده از سال 89 برای صنف آهن فروشان اجرا می شود اما در این زمینه هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی اتحادیه یا توجیه خاصی ازطرف دارایی برای فعالان این صنف انجام نشده است.

وی افزود: تا پایان سال 91 برگه های مالیاتی با رقم های کلان برای فعالان این عرصه نوشته شد که اعضای اتحادیه صنف آهن فروشان صرفا در راستای تمکین از قانون با توافقات انجام شده اقدام به پرداخت مالیات های خود کردند.

عضو اتحادیه آهن فروشان زنجان اظهار کرد: بر اساس رویه قانونی، اتحادیه ملزم به دریافت دو درصد مالیات از محل سود فروش محصولات توسط اعضا است اما هم اکنون اداره کل مالیاتی استان زنجان هشت درصد سود از محل فروش محصولات را به عنوان مالیات از فعالان این عرصه مطالبه می کند که این بی عدالتی است.

وی ادامه داد: عدم شناسایی مودیان عمده فروش دلیل مناسبی بر اخذ مالیات های غیر واقعی از مودیان خرده فروش نیست.

عضو اتحادیه آهن فروشان زنجان به اقدام اداره کل مالیات ودارایی این استان اشاره کرد و گفت: اداره مالیات و دارایی این استان در اقدامی جالب خواستار پرینت حساب های بانکی اعضای اتحادیه شده تا بر اساس کارکرد حساب ها اقدام به اخذ مالیات کند.

این معترض ادامه داد: متاسفانه اتخاذ شیوه های غیر کارشناسی در اخذ مالیات از فعالان صنف آهن فروشان باعث کاهش تمایل افراد برای ادامه کار شده است.

وی یادآورشد: برگه قطعی مالیات بر ارزش افزوده آهن فروشان زنجان از سال ها 89 تا 91 پرداخت شده اما دارایی زنجان دوباره خواستار پرینت بانکی اعضا و بررسی مجدد تشخیص مالیات طی سال های مذکور شده است تا به صورت تساعدی میزان مالیات ها را افزایش دهد چرا که بر اساس اظهار نظرهای کارشناسان امور مالیاتی پرونده مالیاتی مودیان تا 10 سال مفتوح و قابل تجدید نظر است.

به گزارش ایرنا، تجمع کنندگان هدف از تجمع در محل اداره امور مالیاتی را صرفا پرداختن به مشکلات مالیاتی خود اعلام کردند.

بر اساس توافقات انجام شده میان مسوولین و تجمع کنندگان، روز یکشنبه هفته بعد مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان طی جلسه ای به مشکلات مطرح شده از سوی فعالان این صنف رسیدگی خواهد کرد.

7318/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.