جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۲

ˈلعیا علی نژادˈ روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مراسم تجمع بزرگ بانوان گیلانی همزمان با سراسر کشور در…

ˈلعیا علی نژادˈ روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مراسم تجمع بزرگ بانوان گیلانی همزمان با سراسر کشور در رشت نیز با حضور بانوان و دختران برگزار می شود.

وی عفاف و حجاب را نشان دهنده تقویت ایمان، عمق اعتقاد، حاکمیت ارزش های انسانی و حفظ حریم و حرمت زن و مرد دانست و تصریح کرد: عدم رعایت آن شدیدترین ضربات را بر پیکر اخلاق و معنویت در جامعه وارد می کند.

مسوول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب، در سلامت و پاکی جامعه مؤثر است افزود: رعایت عفاف و حجاب بنیان خانواده را تحکیم می بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می کند.

علی نژاد اضافه کرد: رعایت این مساله یکی از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی است که بر عهده هر مرد مومن و زن مومنه ای است؛ و کوتاهی و بی توجهی نسبت به آن، باعث رواج گناه و تفاخر و تکاثر و اسراف و فساد و در نهایت محدودیت زن خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه تجمع بزرگ بانوان گیلانی همزمان با روز ملی عفاف و حجاب ساعت 18 و 30 دقیقه در خیابان اعلم الهدی رشت برگزار می شود، گفت: تجمع کنندگان در این مراسم توجه جدی مسوولان به امر حجاب و عفاف و همدلی و همکاری مردم در راستای عفاف و حجاب در جامعه و پیروی از آن و همچنین برخورداری همگان از آثار این ودیعه ارزشمند الهی را مطالبه دارند.

بیست و یکم تیرماه روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.