دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر یکشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم در مورد تجمع میدان فاطمی…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر یکشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم در مورد تجمع میدان فاطمی اظهار کرد: افرادی که این تجمع را برپا کرده بودند هیچ مجوز تجمعی را دریافت نکرده بودند و برپایی آن غیر قانونی بود و این افراد مرتکب جرم و تخلف شده اند.

وی افزود: در صورتی که دستگاه قضایی بخواهد پلیس موضوع تجمع میدان فاطمی را پیگیری می کند.

به گفته رئیس پلیس کشور، هیچ گروهی نباید بدون مجوز تجمعی را برگزار کند چرا که این گونه تجمعات موجب ایجاد مزاحمت و ترافیک می شود.

احمدی مقدم گفت: افرادی که برای موضوع حجاب و عفاف در میدان فاطمی تجمع کرده بودند افرادی متدین بودند که در کمترین زمان این افراد متفرق شدند. البته به نظر ما این افراد نباید این گونه رفتارها را مجددا تکرار کنند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: اگر افرادی مجوز لازم را برای برگزاری تجمع دریافت کنند پلیس قطعا از آنها حمایت کرده و پیش بینی های لازم را برای تامین امنیت و مسائل ترافیکی در نظر گرفته می‌شود ضمن اینکه برگزاری تجمع های دارای مجوز گرفتار رفتار حاشیه ای نمی شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او پرسید چرا با این افراد برخورد نشده است، تاکید کرد: شما از کجا می دانید که هیچ برخوردی با این افراد نشده است؟

احمدی مقدم در مورد استرداد یکی از متهمان پرونده فساد مالی از سوی امارات افزود: خوشبختانه با امارات در حوزه استرداد و پیگیری پرونده های مشترک روابط خوبی داریم و همین امر باعث شد جرایم ایرانیان در این کشور به طور محسوسی کاهش یابد حتی دیگر شاهد رفتارهای پلیس امارات با ایرانیان در فرودگاه نیستیم و این رفتارها بهبود یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه ممکن است آیین دادرسی جدید مشکلاتی را بوجود آورد، اظهار کرد: پلیس به وظایفش در حوزه ضابطین عمل می کند و آموزش های لازم را به ماموران ارائه می کنیم البته مواردی که در مورد ضابطین قوه قضائیه وجود دارد به این معنی نیست که ماموران در لباس پلیس نباید با جرم مشهود برخورد کنند. خوشبختانه این قانون به سمت حرفه ای شدن کارها گام بر می دارد.

وی ادامه داد: از گذشته مشکلی که وجود داشت این بود آیا همه ماموران پلیس ضابط هستند و در دوران مرخصی نیز می‌توانند به عنوان ضابط فعالیت کنند که این مسائل قابل تفسیر بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.