شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ رئیس اداره نظارت و ارزشیابی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تجهیز بیمارستان های بعضی شهرستان های فارس…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ رئیس اداره نظارت و ارزشیابی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تجهیز بیمارستان های بعضی شهرستان های فارس به دستگاه امحاء زباله اتوکلاو طی یک سال آینده خبر داد.

علیرضا منصوری گفت: تقریبا تمام بیمارستان های شیراز، اعم از خصوصی و دولتی، به دستگاه اتوکلاو تجهیز شده اند.

وی ادامه داد: در شیراز تنها چند بیمارستان که میزان زباله های عفونی آنها خیلی کم است مانند بیمارستان ابن سینا که یک بیمارستان روان پزشکی است اتوکلاو ندارند. این بیمارستان ها برای امحاء زباله های خود با دیگر بیمارستان ها قرارداد دارند تا از اتوکلاو آنها استفاده کنند.

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در حال حاضر از نظر تجهیز بیمارستان ها به اتوکلاو، مشکل در دیگر شهرستان های فارس است.

وی با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستانها به اتوکلاو برنامه ی جدیدی است که در طول چند سال اخیر در سطح کشور به اجرا در آمده است گفت: هنوز خیلی از شهرهای ایران فاقد این امکانات هستند و اینکه بیمارستان های بعضی شهرستانهای فارس اتوکلاو ندارند، چیزی نیست که مختص فارس باشد.

انتهای پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.