تجهیز کارواش‌های البرز به سیستم تصفیه فاضلاب

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: اغلب کارواش‌های استان به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز نیستند.

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر نظارت جدی بر فعالیت کارواش‌های استان وجود ندارد که همین امر باعث شده این صنف گاه و بیگاه خسارت‌هایی به محیط زیست استان وارد کنند.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه شهری و ورود تکنولوژی‌های جدید به زندگی مردم شاهد افزایش برخی مشکلات زیست محیطی و آسیب به محیط زیست هستیم که این امر در نهایت سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد.

محمدی افزود: ما از یک‌سو نمی‌توانیم مانع فعالیت مردم و استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های مدرن شویم و از سوی دیگر بی‌توجهی به عملکرد آنها خسارات جدی به مردم وارد می‌کند.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از مردم برای شست و شوی خودروهای خود به کارواش مراجعه می‌کنند و دیگر کمتر شاهد شست و شوی دستی خودروها در گوشه و کنار کوچه‌های شهر هستیم.

محمدی گفت: بدون شک زمانی که مردم به طور شخصی اقدام به شستشوی خودروهای خود می‌کنند بی‌نظمی‌هایی در محیط ایجاد شده و چهره شهر نازیبا می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان گفت: استفاده از کارواش زمانی مشکل‌ساز می‌شود که این مراکز به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز نباشند و در مصرف آب نیز صرفه جویی نکنند.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر وضعیت منابع آبی در استان مساعد نیست، بنابراین قطره قطره آبی که هم اکنون در اختیار ماست بسیار ارزشمند و حیاتی می‌باشد.

وی اظهار کرد: مجهز نبودن اغلب کارواش‌های استان به سیستم تصفیه آب، باعث می‌شود بسیاری ازمواد شوینده و آلودگی‌ها وارد منابع زیرزمینی شود و ورود موادشوینده به منابع زیرزمینی خطری جدی به محیط زیست استان است و تهدیدی برای سلامت شهروندان و سایر جاندارانی به شمار می‌آید که از منابع آبی البرز سیراب می‌شوند.

مدیرکل محیط زیست استان افزود: در حال حاضر در برخی از استان‌های کشور کارواش‌هایی که به سیستم تصفیه آب مجهز نیستند در مرحله نخست جریمه و در صورت عدم توجه پلمب می‌شوند.

وی در پایان یادآور شد: با تجهیز کارواش‌ها به این سیستم از ورود بخشی از آلودگی‌های موجود به آب استان جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*