جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اصلاحیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن نهادها و موسسات مالی بین‌المللی که در کار…

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اصلاحیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن نهادها و موسسات مالی بین‌المللی که در کار تأمین مالی حزب الله فعالیت دارند تحت تحریم قرار می‌گیرند.

به گزارش تسنیم، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اصلاحیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن نهادها و موسسات مالی بین‌المللی که در کار تأمین مالی حزب الله فعالیت دارند تحت تحریم قرار می‌گیرند.

به گزارش دیلی‌استار؛ کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا یک اصلاحیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن مانع از این شود حزب‌الله لبنان از طریق مؤسسات بین‌المللی تأمین مالی دریافت کند.

“اد رویس” رئیس این کمیته اعلام کرد که “تهدید مطرح شده از سوی فعالیت‌های جهانی حزب‌الله به شدت گسترده شده است. شبکه تأمین مالی و لوجستیک پایه این گسترش و توسعه را تشکیل می‌دهد. در سال ۲۰۱ ما نمایی از این کوه یخ را دیدیم زمانی که عملیات قاچاق مواد مخدر و پولشویی حزب‌الله کشف شد. برای ممانعت و دفع همکاری با حزب‌الله, این لایحخ نهادهای مالی را هدف قرار می‌دهد که آگاهانه با کسانی که یک تیم تروریستی نامیده می‌شوند تجارت می‌کنند.”

این کمیته پیشتر در تاریخ سوم آوریل لایحه‌ای را علیه حزب‌الله مطرح کردند. در آن لایحه قانون‌گذاران آمریکایی اعلام کردند که حزب‌الله همچنان “به اعمال تهدید علیه ایالات متحده، متحدان ما و منافع ما در سرتاسر خاورمیانه و فراتر از آن” ادامه می‌دهد.

ایالات متحده در آگوست سال گذشته میلادی نیز حزب‌الله را به خاطر حمایت از دولت سوریه تحریم کرده بود، اقدامی که بیشتر به صورت نمادین این گروه را که از نظر آمریکا از سال ۱۹۹۵ در فهرست گروه‌های تروریستی است را مورد تحریم مالی قرار داده بود. در سپتامبر سال گذشته آمریکا بار دیگر تحریم‌های مالی بیشتری را علیه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله به علت کمک به بشار اسد اعمال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.