چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۲

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانوستی، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه امروز در آغاز مذاکرات با همتای کوبایی در هاوانا…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانوستی، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه امروز در آغاز مذاکرات با همتای کوبایی در هاوانا اعلام کرد مسکو تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا به هر شکلی را رد می کند. وی گفت: ما هر شکلی از تحریمها از جمله تحریمهای اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا را که بر خلاف عقل سلیم در رابطه با رویداد های اوکراین اعمال شده، رد می کنیم.

همچنین “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر خارجه روسیه گفت کشورش برای اقدامات ضدروسی اتحادیه اروپا و آمریکا پاسخ درخوری خواهد داشت. وی در گفتگو با نشریه روسی گازتا اظهار داشت: به زودی جواب درخوری به آنها می دهیم، مهم این است که این پاسخ ما به چه شکل و در چه چارچوبی خواهد بود.

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان این که کرملین عجله ای برای واکنش نشان دادن به اقدامات غرب ندارد تاکید کرد اقدامات خصمانه غرب بی پاسخ نخواهد ماند. وی با بیان این که سکوت روسیه زیاد به طول نمی انجامد یادآور شد: ما انسان هایی خونسرد هستیم، به تماشای بحران ها و مشکلات از دور می نشینیم و مقهور و نگران نمی شویم.

در همین حال “والنتینا ماتوینکو” رئیس شورای فدراسیون پارلمان روسیه ضمن محکوم کردن اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا در تحریم این کشور به خاطر تحولات اوکراین گفت: اجازه نمی دهیم با زبان تهدید با ما سخن گفته شود. وی که در جمع خبرنگاران در مسکو سخن می گفت هدف از تحریم های غربی را تغییر رویکرد سیاست خارجی کشورش دانست و اعلام کرد روسیه به این اقدامات به شکل مناسب پاسخ خواهد داد.

گفتنی است روز شنبه کشورهای عضو گروه هفت روسیه را به عدم اجرای توافقات چهار جانبه ژنو متهم کردند و به دنبال آن آمریکا در رابطه با اوضاع اوکراین فهرست تحریمی خود را گسترش داده و تحریمات جدیدی علیه 7 تبعه و 17 شرکت دیگر روسیه اعمال کرد. همچنین اتحادیه اروپا اسامی 15 نفر دیگر از مسئولان روسی را در فهرست تحریمی خود گنجاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.