جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۰

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است: شرکت استارز گروپ هلدینگ که متعلق به دو برادر به نام های کمال محمد…

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است: شرکت استارز گروپ هلدینگ که متعلق به دو برادر به نام های کمال محمد امحاض و عصام محمد امحاض است را تحریم کرده است. این شرکت در بیروت مستقر بوده و دفاتری نیز در چین و امارات متحده عربی دارد.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است این شرکت وابسته به حزب الله لبنان بوده و به عنوان شرکتی صوری در دور زدن تحریم های آمریکا ضد حزب الله عمل می کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا مدیران و اشخاصی را که از فعالیت‌های این شرکت حمایت می‌کرده‌اند را با تحریم روبرو کرده است. واشنگتن مدعی است حزب الله لبنان با استفاده از شرکت های صوری مثل استارز گروپ به اقدامات خود در توسعه قابلیت های نظامی ادامه می دهد.

شرکت استارز گروپ اقدام به خرید تجهیزات الکترونیکی پیچیده و سایر فناوری های پیشرفته از نقاط مختلف جهان نموده است. آمریکا مدعی است تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی خریداری شده توسط این شرکت به طور مستقیم از برنامه ساخت و توسعه تجهیزات نظامی بدون سرنشین حزب الله لبنان حمایت کرده است.

آمریکا از کلیه متحدان خود خواسته است تا اقدامات لازم را ضد شبکه های مرتبط با حزب الله لبنان انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.