جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۲

به گزارش ایرنا؛ نادر فخری شامگاه پنجشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان سقز در سال 93 با اشاره به نامگذاری سال جاری…

به گزارش ایرنا؛ نادر فخری شامگاه پنجشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان سقز در سال 93 با اشاره به نامگذاری سال جاری به سال ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ از سوی مقام معظم رهبری، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی، مدیریت جهادی و تلاش دو سویه مردم و مسوولان دانست.

وی با اشاره به فراهم شدن بسترهای تحقق حماسه اقتصادی در سال گذشته گفت: در سال جاری نیز با ابلاغ رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت و مجلس شورای اسلامی برنامه ها و قوانینی در زمینه اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است.

وی اجرای نظام جدید سلامت را در این شهرستان مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم، رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است.

فرماندار سقز اظهار کرد: یکی از سیاست های مقام معظم رهبری ارتقای جایگاه بهداشت و درمان در سطح کشور است.

وی با اشاره به اجرای فاز دوم مرحله هدفمندی یارانه ها گفت: بخش عظیمی از درآمد حاصل از اجرای این طرح در بخش سلامت، هزینه خواهد شد.

امام جمعه سقز نیز در این نشست گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید گام اساسی در زمینه اقتصاد اسلامی و فرهنگ اسلامی برداشته شود.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده ترویج امر به معروف در جامع، ترویج فرهنگ صرفه جویی و جلوگیری از اسراف و تبذیر و ترویج انتقاد سازنده و منصفانه را لازمه جامعه کنونی دانست و افزود: تحقق این مهم در جامعه نیازمند عزم ملی آحاد جامعه است.

ˈاقتصاد مقاومتیˈ در سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری در زمینه مباحث اقتصادی بمنظور مقابله با تهدیدها و تحریم های غرب مطرح شد.

سیاست های مقاومتی در قالب یک برنامه زمان بندی شده به تمام بخش های اقتصادی جامعه ابلاغ شده است تا در سایه منابع اقتصادی و ذخایر غنی کشور به درستی بهره برداری شود.

اتخاذ سیاست های کلی مقاومتی به گونه ای است که در بلند مدت کشور روی پای خود بایستد.ک/2

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.