تحقق اقتصاد مقاومتی مصونیت اقتصادی و فرهنگی به دنبال دارد

به گزارش ایرنا؛ نادر فخری شامگاه پنجشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان سقز در سال 93 با اشاره به نامگذاری سال جاری به سال ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ از سوی مقام معظم رهبری، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی، مدیریت جهادی و تلاش دو سویه مردم و مسوولان دانست.

وی با اشاره به فراهم شدن بسترهای تحقق حماسه اقتصادی در سال گذشته گفت: در سال جاری نیز با ابلاغ رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت و مجلس شورای اسلامی برنامه ها و قوانینی در زمینه اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است.

وی اجرای نظام جدید سلامت را در این شهرستان مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم، رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است.

فرماندار سقز اظهار کرد: یکی از سیاست های مقام معظم رهبری ارتقای جایگاه بهداشت و درمان در سطح کشور است.

وی با اشاره به اجرای فاز دوم مرحله هدفمندی یارانه ها گفت: بخش عظیمی از درآمد حاصل از اجرای این طرح در بخش سلامت، هزینه خواهد شد.

امام جمعه سقز نیز در این نشست گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید گام اساسی در زمینه اقتصاد اسلامی و فرهنگ اسلامی برداشته شود.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده ترویج امر به معروف در جامع، ترویج فرهنگ صرفه جویی و جلوگیری از اسراف و تبذیر و ترویج انتقاد سازنده و منصفانه را لازمه جامعه کنونی دانست و افزود: تحقق این مهم در جامعه نیازمند عزم ملی آحاد جامعه است.

ˈاقتصاد مقاومتیˈ در سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری در زمینه مباحث اقتصادی بمنظور مقابله با تهدیدها و تحریم های غرب مطرح شد.

سیاست های مقاومتی در قالب یک برنامه زمان بندی شده به تمام بخش های اقتصادی جامعه ابلاغ شده است تا در سایه منابع اقتصادی و ذخایر غنی کشور به درستی بهره برداری شود.

اتخاذ سیاست های کلی مقاومتی به گونه ای است که در بلند مدت کشور روی پای خود بایستد.ک/2

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*