چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۰

ˈخشایار جمشیدیˈ روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: بزهکاران زندانها نمونه حقیقی از لایه های جرم و آسیب…

ˈخشایار جمشیدیˈ روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: بزهکاران زندانها نمونه حقیقی از لایه های جرم و آسیب در جامعه هستند و دانشگاهیان و تصمیم سازان با تحلیل آماراین حوزه می توانند بهترین برنامه ها را در اصلاح رفتار، فرهنگ سازی و تقویت اخلاق داشته باشند.

وی اظهار کرد: از مجموع مددجویان ندامتگاه های استان حدود دو درصد زن و شش صدم درصد کودک و نوجوان هستند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی بیان کرد: 80 درصد مددجویان زندانهای استان محکوم و 20 درصد متهم هستند و بیش از 60 درصد آنها متاهل هستند.

وی اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار موجود حدود 40 درصد جرایم مددجویان ندامتگاه های استان مرکزی در رابطه با بزه های متنوع مواد مخدر، 24 درصد سرقت و ربودن مال غیر، 17 درصد اقدام علیه اشخاص و هفت درصد جرایم منافی عفت و اخلاق است.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی اضافه کرد: 30 درصد مددجویان ندامتگاه های استان مرکزی در سنین 24 تا 33 سال، 17 درصد در سن 19 تا 25 سال، 24درصد در سن 33 تا 39 سال و مابقی در سنین 40 سال به بالا هستند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: در ارزیابی سطح سواد مجرمان ندامتگاه های استان مرکزی بیش از 70 درصد مددجویان استان مرکزی بیسواد و یا دارای تحصیلان ابتدایی هستند و این مهم رسالت بخش های فرهنگی و آموزشی در تقویت مهارت های زندگی و ارتقای سطح فرهنگ و اخلاق را دوچندان می کند.

وی خاطرنشان کرد: پارسال 215زندانی جرایم غیرعمد استان مرکزی با مبلغ بدهی 305 میلیارد ریال و رقم رضایت 225 میلیارد ریال آزاد شدند و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی اظهار کرد: درحال حاضر یکهزار مددجو در ندامتگاههای استان مرکزی اشتغال مولد دارند و دستمزد بین 250 تا 800 هزار ریال دریافت می کنند.

وی، اصلاح رفتار را مهمترین ماموریت زندانهای استان دانست و گفت: این مهم از طریق حرفه آموزی، برنامه های عقیدتی و قرآنی، برنامه های فرهنگی و ورزشی دنبال می شود.

ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.