دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۳

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک از برگزاری دومین جلسه‌ی شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بستک خبر داد و گفت: خطر طلاق…

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک از برگزاری دومین جلسه‌ی شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بستک خبر داد و گفت: خطر طلاق عاطفی کمتر از طلاق شرعی کمتر نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، حجت الاسلام «عبدالرضا شیبانی» اظهار کرد: پرداختن به موضوع و آسیب‌های اجتماعی طلاق ضرورتی است که همه باید نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) طلاق را منفورترین حلال شرعی دانسته و مسلمانان را نسبت به آن هشدار داده است، از این‌رو امروز و با افزایش آمار طلاق ما نیز نسبت به آن مسئولیت داریم و در حد توان خود باید در کاهش آمار طلاق بکوشیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک خاطرنشان کرد: پدیده‌ای که امروزه به عنوان یک معضل اجتماعی در حال شکل‌گیری در جامعه هست علاوه‌بر طلاق شرعی در خانواده‌ها طلاق عاطفی و اخلاقی است به‌گونه‌ای که برخی زوج‌ها فقط همدیگر را تحمل می‌کنند و از همین‌رو بیگانگی در میان برخی اعضای خانواده در حال شکل‌گیری است.

حجت الاسلام شیبانی گفت: در شهرستان بستک معضلات این‌چنینی بسیار انگشت شمار است و ما مناطقی داریم که در طول ده‌ها سال هیچ طلاقی در آنها بوجود نیامده است که این خود برگرفته از فرهنگ غنی و درک زیاد مردم شهرستان از موضوع پیوندهای اجتماعی دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک خاطرنشان کرد: پازل فرهنگی اجتماعی نمی‌تواند بدون در نظر گرفتن دیگر مناطق نظم و انضباط داشته باشد، از این‌رو همه باید تلاش کنند تا پازل فرهنگی اجتماعی کشور به زیباترین الگوی رفتار اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، دومین جلسه‌ی شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضاء و ائمه جمعه شهرستان بستک صبح امروز(یکشنبه 17 شهریورماه) با دوازده مصوبه در خصوص طلاق و آسیب‌های فرهنگی اجتماعی به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.