پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۳:۰۹

طبیعت دوستان بندر مرزی آستارا 7 بهله انواع پرنده شکاری مصدوم از آغاز مهرماه تاکنون به مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل…

طبیعت دوستان بندر مرزی آستارا 7 بهله انواع پرنده شکاری مصدوم از آغاز مهرماه تاکنون به مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل دادند.

«شهروز قلی‌نژاد»، رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی گیلان، اظهار کرد: انواع بحری، سارگپه، عقاب جنگلی، لیل و جبله، انواع پرندگان شکاری هستند که توسط طبیعت دوستان کشف و با هدف مداوا در پایگاه اورژانس حیات وحش آستارا، به مأموران این یگان تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت لاشه‌ی 3 بهله پرنده شکاری دیگر کشف شد، افزود: با توجه به آغاز مهاجرت پرندگان به کشور و عدم آشنایی آنها با محیط در بدو ورود به منطقه و خستگی و تمایل به تغذیه راحت‌تر از پرندگان نزدیک به انسان‌ها از جمله گنجشک، سار، یاکریم و… سبب شده است تا این پرندگان در تیررس شکارچیان غیرمجاز باشند.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا برخورد با سیم برق و خودروهای در حال تردد را از دیگر عوامل تلف شدن و مصدومیت این پرندگان برشمرد و افزود: ثبت آمار 3 لاشه و 7 مصدوم پرنده‌ی شکاری در یک مدت زمان کوتاه، زنگ خطر جدی برای محیط زیست منطقه محسوب می‌شود که علاوه‌بر تشدید برخورد مأموران یگان حفاظت محیط زیست با شکارچیان متخلف و مخربین طبیعت، وظیفه شهروندان و همیاران محیط زیست سنگین‌تر می‌شود.

قلی‌نژاد از احساس مسئولیت شهروندان و طبیعت دوستان در تحویل پرندگان مصدوم تقدیر و خاطرنشان کرد: موفقیت در درمان و رهاسازی شمار فراوانی از این پرندگان در دو سال اخیر با استفاده از حداقل‌ترین امکانات پایگاه اورژانس حیات وحش و دامپزشکان محلی می‌طلبد تدبیری اساسی برای تجهیز این پایگاه که در حد فاصل 200 کیلومتری با مرکز استان قرار دارد، اندیشیده شود.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و هم‌جواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.