یکشنبه، ۰۶ دی ۹۴ - ۱۰:۱۲

قبل از توضیح در مورد تخت خواب ضد زلزله و آوار باید گفت که در چند دهه گذشته تا اکنون تلاش های زیادی…

قبل از توضیح در مورد تخت خواب ضد زلزله و آوار باید گفت که در چند دهه گذشته تا اکنون تلاش های زیادی برای ساخت کپسول های مخصوص شرایط خاصی برای زنده ماندن انسان در قبال آوار ناشی از بمباران، انفجارهای احتمالی، زلزله و …  به ویژه در زلزله‌هایی که در نیمه‌های شب و به هنگام خواب بودن افراد رخ می‌دهد انجام شده است چرا که یکی از عوامل مهم تلفات جانی در این زمان ها رخ می دهد که اکنون گروهی از محققان تحتخوابی ویژه برای مناطق زلزله خیز طراحی کرده‌اند.با میهن پست همراه شوید.

تخت خواب زد زلزله

بنابراین این تختخواب با سنسورهای تشخیص زلزله‌ای و لرزش های ناشی از انفجاری که دارد به هنگام وقوع زمین لرزه و حوادث ناشی از انفجار فرد را به داخل یک جعبه بسیار مستحکمی می کشد که این جعبه طوری طراحی شده که در مقابل ریزش آوار بسیار سنگین مقاوم و قابل اعتماد است و در داخل آن نیز محفظه‌هایی برای مواد اولیه  و همچنین راهی برای تهویه هوا جهت تنفس افراد در نظر گرفته شده است.

Bed anti-earthquake

لازم است بدانید که در داخل این محفظه چندین بسته مواد غذایی،لوازم امداد و نجات و همچنین آب آشامیدنی در نظر گرفته شده که در این باره ونگ ونکسی،مخترع چینی در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار طرح این تختخواب را ثبت کرد اما از زمان تاکنون مشغول بهبود آن با همکاران خود است. برای این تختخواب همچنین مکانیزمی برای خروج پس از پایان زلزله در نظر گرفته شده است.

منبع: welikela

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.