یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۱

رئیس اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزی استان زنجان با بیان اینکه ساختمان این اتحادیه در حال تخریب است، تاکید کرد: جان 6000 دانش‎آموز عضو…

رئیس اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزی استان زنجان با بیان اینکه ساختمان این اتحادیه در حال تخریب است، تاکید کرد: جان 6000 دانش‎آموز عضو این اتحادیه در خطر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان،حسین عبادتی در نشست خبری، گفت: آنچه اتحادیه دانش‎آموزی به شدت با آن درگیر بود، ساختمان این اتحادیه است که در صورت عدم توجه به آن، بحران جدی به وجود خواهد آمد.

وی افزود: سابقه اتحادیه‎های دانش‎آموزی بسیار روشن است و از سال 59 که تاسیس شد بیش از آنچه انتظار می‎رفت نقش خود را ایفا کرده است و در 2.5 سال گذشته نیز با وجود اینکه هیچ بودجه‎ای به این اتحادیه داده نشده، فعالیت‎های خود را به خوبی نشان داده است.

عبادتی خاطرنشان کرد: طبق قانون یک ساختمان باید در اختیار این اتحادیه قرار گیرد، اما تاکنون پس از 30 سال ساختمان مناسبی برای اتحادیه انجمن‎های دانش‎آموزی استان وجود ندارد و ساختمان کنونی اتحادیه که قبلاً خوابگاه دانش‎آموزی و پس از آن بنیاد افشارچی بود در اختیار این نهاد قرار گرفته و متاسفانه محله فعلی آن نیز مناسب نیست، چرا که محله بارفروشی است و نه محله فرهنگی.

وی اظهارکرد: در زیر ساختمان کنونی پنج واحد تجاری وجود دارد که به صورت رایگان در اختیار شرکت خصوصی قرار گرفته و دو واحد آن که فروشگاه شرکت تعاونی فرهنگیان ارایه نمی‎دهد سه و یک واحد دیگر نیز توسط این شرکت اجاره داده شده است در طول 12 سال گذشته هیچ هزینه‎ای برای تعمیرات این واحدهای تجاری از سوی شرکت صرف نشده است.

عبادتی تصریح‌کرد: سقف ساختمان کنونی اتحادیه در حال ریزش است، اما هیچ هزینه‎ای برای تعمیرات آن اختصاص نیافته است، این در حالی است که روزانه 200 دانش‎آموز به این اتحادیه رفت و آمد دارند، لذا اگر اتفاقی برای دانش‎آموزان بیافتد چه کسی پاسخ‌گو خواهد بود؟ آیا مدیریت بحران استان 10 میلیون تومان اعتبار برای تعمیر سقف این اتحادیه ندارد؟

وی یادآور شد: مکاتباتی برای حل این مشکل با ادارات مختلف انجام شده، اما هیچ واکنشی از سوی مدیران دیده نشده است، لذا آخرین اقدام این اتحادیه اطلاع‎رسانی از طریق رسانه‎ها است تا افکار عمومی از وجود این ساختمان که در آستانه ایجاد بحران در استان است، آشنا شوند.

وی عنوان کرد: مجموعه‎ای که 6000 نفر عضو دارد شایسته داشتن یک ساختمان است، چرا که بسیاری از مدیران در همین مجموعه تربیت شده‎اند، این در حالی است که از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در شهریورماه امسال از شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان طی نامه‎ای خواسته شد از محل اجاره واحدهای تجاری سقف این ساختمان را تعمیر کند، ولی این شرکت تعاونی استنکاف نکرد و نهادهای نظارتی نیز سکوت کرده‎اند.

عبادتی ادامه داد: در دروازه رشت ساختمان سه طبقه‎ای ساخته شد که امروز کاربردی ندارد. زیرزمین این ساختمان باشگاه بدنسازی شده و طبقه همکف آن نیز به کتاب‌فروشی اجاره داده شده است. طبقه دوم و سوم نیز انبار پارک فن‎آموز شده و با وجود اینکه 500 میلیون تومان اعتبار دولت صرف خرید تجهیزات این پارک شده، اما هیچ‌گونه فعالیتی ندارد، این در حالی است که اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی با فعالیت‎های گسترده خود می‎تواند در این ساختمان مستقر شود.

وی تأکید کرد: هم‎اکنون در این زمینه سوءمدیریت وجود دارد و اگر چه آموزش و پرورش در این زمینه رویکرد مثبت دارد، اما بدنه مقاومت می‌کند و واحدهای تجاری از اماکن دولتی استفاده می‎کنند، لذا نباید به بهانه اقتصاد مقاومتی اماکن دولتی به حراج گذاشته شوند، متاسفانه موضوع ساختمان اتحادیه برای مسئولان بی‎اهمیت است و پس از دو سال پیگیری به نظر می‌رسد سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود پیدا کند.

به گزارش ایسنا، ساختمان کنونی اتحادیه انجمن‎های دانش‎آموزی 500 متر زیربنا دارد و این اتحادیه هم‎اکنون 12 سال است که در ساختمان کنونی مستقر است. همچنین دیوار شمالی این ساختمان در حال ریزش است که با شروع فصل سرما احتمال خطر بیشتر است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.