شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۰

ˈعبدالرحمن سلیمانی مقدمˈ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اتاق بازرگانی اهواز بدون حضور در نمایشگاه ها نمی تواند…

ˈعبدالرحمن سلیمانی مقدمˈ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اتاق بازرگانی اهواز بدون حضور در نمایشگاه ها نمی تواند یک فضای مناسب را برای توسعه صادرات کشور بوجود آورد.

وی گفت: در حوزه نمایشگاه ها، برای بررسی مشکلات باید یک کار کارشناسی از سوی اتاق بازرگانی اهواز انجام شود که این مهم در نتیجه حضور اتاق بازرگانی اهواز در نمایشگاه های داخلی و خارجی برای بازدهی هر چه بیشتر و بهتر نمایشگاه ها ممکن است .

سلیمانی افزود: اگر نمایشگاه ها به صورت هدفمند و بر اساس درخواست های بررسی شده فعالان اقتصادی یا بر اساس نیاز و بازارشناسی کشور هدف، طراحی و برگزار شود موفق خواهند بود و انگیزه مشارکت را در فعالان اقتصادی مرتبط، ایجاد می کنند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با بیان اینکه عنوان نمایشگاه هایی که در استان برگزار می شود به طور عموم درست نیست گفت: توجه به تخصصی بودن نمایشگاه ها و استمرار در برگزاری نمایشگاه های تخصصی الزامی است.

وی با بیان اینکه، توجه به نوع و کیفیت محصولات و تولیداتی که در نمایشگاه های داخلی و خارجی خوزستان عرضه می شود نیز بسیار مهم است، افزود: توجه به بازارهای آفریقا با عناوین مشخص برای شروع می تواند مناسب باشد.

سلیمانی گفت: نیاز است تا اتاق بازرگانی اهواز نمایشگاه های تخصصی و هدفمند برای تشکل های زیر مجموعه خود برگزار کند.

وی افزود: برای بازدهی مناسب نمایشگاه هایی که از سوی استان برگزار می شود باید از مشارکت برگزار کنندگان نمایشگاه ها در جهت تخصصی کار کردن و همچنین استفاده از نظرات دو طرف برگزار کنندگان نمایشگاه ها و کارشناسان اتاق بازرگانی اهواز استفاده کرد.

ک/3 7158/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *