چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، عاطف ناصری بعد از ظهر چهارشنبه در گردهمایی کانون توسعه شهرستان سرعین تصریح کرد: این مهم موجب شده است…

به گزارش خبرنگار مهر، عاطف ناصری بعد از ظهر چهارشنبه در گردهمایی کانون توسعه شهرستان سرعین تصریح کرد: این مهم موجب شده است در تخصیص زمین دست فرمانداری بسته باشد.

ناصری خواستار توجه مسئولان استان به این مهم شد و افزود: شهرستان سرعین برای توسعه به حضور سرمایه گذاران نیازمند است.

وی با بیان اینکه سرعین به غیر از آب های درمانی ظرفیت های گردشگری دیگری نیز دارد، تاکید کرد: با این وجود این ظرفیت ها به صورت مطلوب به سرمایه گذاران معرفی نمی شود.

فرماندار سرعین با یادآوری پذیرش هشت میلیون گردشگر به صورت سالانه در این شهرستان، اضافه کرد: کمبود امکانات موجب شده است رقم گردشگری خارجی قابل توجه نباشد.

وی افزود: این در حالی است که گردشگری خارجی سود اقتصادی دارد و باید برای افزایش مسافران خارجی این شهرستان تدبیر شود.

ناصری معتقد است سرعین در داخل و خارج شهر ظرفیت های ممتازی برای سرمایه گذاری دارد که تحقق آن نیازمند برنامه ریزی است.

ضرورت جلب مشارکت مردم در طرح های گردشگری

در این جلسه همچنین امام جمعه سرعین  به ضرورت جلب مشارکت مردم در پروژه های گردشگری تاکید کرد و افزود: دولت باید نقش ناظر و هدایت گر داشته باشد.

حجت الاسلام محمود اصغری تصریح کرد: در قانون اساسی به واگذاری امور به ملت تاکید شده و این مهم باید در حوزه های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: گردشگری یکی از محورهای قدرت اقتصادی است که می تواند با مشارکت مردمی زمینه درآمدزایی گسترده در منطقه را فراهم کند.

وی به آینده نگری در فرآنید برنامه ریزی تاکید کرد و بیان داشت: بخش مهمی از مسائل امروز کشور به دلیل سوء برنامه ریزی در داخل کشور است.

حجت الاسلام اصغری خواستار توجه مسئولان به منطقه گردشگری سرعین شد و افزود: در برنامه ریزی این شهرستان باید به خروجی برنامه ها در آینده توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.