جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۹

 به گزارش خبرنگار مهر، حسین انواری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست تخصصی زنان سرپرست خانوار مازندران، با اشاره به اینکه بیش از…

 به گزارش خبرنگار مهر، حسین انواری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست تخصصی زنان سرپرست خانوار مازندران، با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون زن سرپرست خانوار، زیر پوشش کمیته امداد هستند، گفت: اعتبارات تخصیص یافته در قالب تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی است.

وی با تاکید بر اینکه این نهاد علاوه بر پرداخت مستمری به زنان سرپرست خانوار اقدام به خودکفایی آنان نیز می کند، بیان داشت: کمیته امداد از زنان سرپرست خانوار پس از ازدواج نیز حمایت می کند.

وی یادآور شد: در دو سال اخیر پنج هزار زن سرپرست خانوار دوباره ازدواج کردند و کمیته امداد پس از ازدواج نیز از این زنان حمایت و تسهیلات پرداخت می کند تا بتوانند درامد کسب کنند.

انواری بیان داشت: پرداخت مستمری به فرزندان این زنان نیز پس از ازدواج تداوم خواهد یافت و تنها مستمری زن به عنوان سرپرست خانواده قطع می شود.

سرپرست کمیته امداد امام کشور با تاکید بر اشتغالزایی مددجویان گفت: سقف تسهیلات پرداختی برای ایجاد هر فرصت شغلی از سوی این نهاد 150 میلیون ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.