جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۲

در حالی حدود 4 ماه از مصوبه چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر پایتخت مبنی بر اعمال تخفیف 50 درصدی کارت‌های الکترونیک…

در حالی حدود 4 ماه از مصوبه چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر پایتخت مبنی بر اعمال تخفیف 50 درصدی کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو برای دانش‌آموزان و دانشجویان می‌گذرد که همچنان این تخفیف برای این گروه از افراد درنظر گرفته نشده است.

به گزارش ایسنا، مجری اعمال تخفیف 50 درصدی در خرید کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است اما هرچند 4 ماه از مصوبه شورای شهر پایتخت می‌گذرد علی‌رغم وعده مسئولان در خصوص زمان اعمال این تخفیف‌های 50 درصدی تا پایان اردیبهشت ماه این موضوع کماکان دچار مشکل است.

قرار بر این بود که پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها افزایش نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس مشخص شود تا پس از آن بتوان تصمیمات لازم در خصوص تخفیف کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس را اجرایی کرد. اما کماکان با گذشت حدود 45 روز از زمان اجرای فاز دوم هدفمندی مشکل اعمال تخفیف‌ها برطرف نشده است.

به گزارش ایسنا، برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان در حالی کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس را بدون تخفیف از سایت مربوطه خریداری کرده‌اند که به هیچ وجه نحوه تصمیم‌گیری درخصوص بازپس دادن پول آنها با توجه به میزان تخفیف 50 درصدی که قرار بوده است اعمال شود مشخص نیست. علاوه بر این بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان تهرانی کماکان منتظر اعمال تخفیف 50 درصدی کارت‌های الکترونیک مترو و اتوبوس بر سایت خریداری کارت‌ها هستند.

محسن سرخو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به تشکیل جلسه‌ای با مسئولان مربوطه برای اعمال تخفیف‌های کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس اظهار کرد: بحث‌های مفصلی در این جلسه مطرح شد اما عنوان کردیم زمانی کارت دانشجویی یا معرفی‌نامه برای دانش‌آموزان وجود دارد دیگر ضرورتی برای اقدام از طریق وزارتخانه مربوطه نیست چرا که این موضوع روند کار را طولانی‌تر می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد مساله اعمال تخفیف 50 درصدی کارت‌های الکترونیک مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان تا هفته آینده برطرف شود چرا که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این زمینه چند هفته زمان خواسته بود که تا پایان هفته آینده فرصت آنها به پایان می‌رسد.

 ابوالفضل قناعتی دیگر عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در جلسه‌ علنی این هفته شورای پایتخت با انتقاد شدید از عدم اعمال تخفیف برای دانش‌آموزان و دانشجویان برای خرید کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان ذیربط تذکر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.