شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۸

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه بیش از 142 هزار تن کود شیمیایی در بندرشهید…

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه بیش از 142 هزار تن کود شیمیایی در بندرشهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، محمدعلی اصل سعیدی‌پور ضمن اعلام این خبر گفت: کودهای شیمیایی پس از تخلیه از یک کشتی فله‌بر، در انبارهای بندر شهید رجایی کیسه‌گیری و برای توزیع بین کشاورزان سراسر کشور فرستاده می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، شش فروند کشتی حامل 142 هزار تن انواع کود شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه در این بندر تخلیه شده است.

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تاکنون حدود 4 میلیون کیسه در بندر شهید رجایی بارگیری و به هرمزگان و سایر استان‌های کشور ارسال شده است.

سعیدی‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص واردات کود شیمیایی به علت نیاز کشور، کشتی‌های حامل این مواد بدون در نظر گرفتن نوبت در اسکله‌ها پهلو می‌گیرند.

وی هم‌چنین اضافه کرد: محموله این کشتی‌ها در کمترین زمان تخلیه، ترخیص و بین کشاورزان، کارگزاران پخش کود و تعاونی‌های کشور توزیع می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با 41 پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه بیش از 100 میلیون تن کالا، حدود 53 درصد صادرات و واردات کالای کشور را بر عهده دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.