سه شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۰۷:۰۲

به گزارش میهن پست – این اولین بار نیست که در ایران و به دلیل نظارت کم بر برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان…

به گزارش میهن پست – این اولین بار نیست که در ایران و به دلیل نظارت کم بر برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان حوزه ی مواد غذایی باعث شده است که این فعالین اقتصادی به دلیل اشتباهات یدی و یا اختلال در سیستم رایانه ای خط تولید بسته بندی آن ها در انتشار تاریخ تولید و انقضاء محصول اشتباهات فاحشی از خود نشان دهند.

یکی از ویژگی های آثار علمی- تخیلی فراهم کردن امکان رفتن به آینده است. از داستان های ژول ورن تا فیلم های جورج لوکاس و اسپرلبرگ و به تازگی کریستوفر نولان، رفتن به زمان آینده یکی از مهمترین جذابیت های درام را رقم زده است.

 با این مقدمه آورده است: ظاهره قوه تخیل برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی ما هم دست کمی از نولان و ژوب ورن ندارد.

شاهد مثال تخم مرغی است که تصویرش را در این خبر مشاهده می کنید.

تخم مرغ آینده

تخم مرغ آینده

در شبکه های اجتماعی جعبه تخمی مرغی دست به دست شده که اردیبهشت ماه خریداری می شود و تاریخ تولیدش شهریور 94 می باشد؛ یعنی این تخم مرغ ها در چهار ماه بعد تولید شده اند.

پیش از این گفته می شد که برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی برای سودجویی، در ماههایی که هوا رو به گرما می رود، تاریخ تولید را چند روزی جلوتر از زمان واقعی اش ثبت می کنند؛ اقدامی ناپسند که حکم بازی کردن با سلامت مردم را دارد، اما ظاهار قوه تخیل بر حس سودجویی غلبه کرده تا تخم مرغ هایی با تاریخ تولید در چهارماه آینده به بازار فرستاده شود.

قابل توجه نهادهایی که وظیفه نظارت بر تولید و توزیع مواد غذایی را برعهده دارند.

منبع : سایت خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.